06:45

LIVE Simona Halep - Iga Swiatek in optimi la Roland Garros (duminica, 12:00)

Duminica de la ora 12:00 transmitem live text meciul Simona Halep - Iga Swiatek din optimle de finala ale turneului de la Roland Garros. continuă pe Online Sport

Roland Garros: Organizatorii au anuntat cand va avea loc meciul dintre Simona Halep si Iga Swiatek

Organizatorii de la Roland Garros au facut public programul zilei de duminica 4 octombrie), Simona Halep si Iga Swiatek duelandu-se pentru calificarea in sferturile ultimului Grand Slam al anului.

Asa am trait Simona Halep - Amanda Anisimova in turul 3 la Roland Garros

Simona Halep a obtinut revansa in fata americancei Amanda Anisimova, vineri, in turul 3 de la Roland Garros.

Asa am trait Simona Halep - Irina Begu in turul 2 la Roland Garros

Duel suta la suta romanesc, miercuri, in turul secund la Roland Garros, intre principala favorita Simona Halep si Irina Begu.

Iga Swiatek, adversaraSimonei in optimi la Roland Garros! Cum arata palmaresul dintre cele doua sportive

Simona Halep s-a calificat, vineri, in optimile de finala ale Grand Slam-ului din capitala Frantei, unde va intalni o jucatoare din Polonia in varsta de 19 ani.

VIDEO Simona Halep, in optimi la Roland Garros: 6-0, 6-1 cu Amanda Anisimova Imperial

Amanda Anisimova s-a zbatut timp de 54 de minute sa stea cat mai aproape de Simona, adversara pe care o invingea pe zgura pariziana in 2019. Nivelul aratat de Halep vineri pe Chatrier a fost unul incredibil: deplasare fantastica, selectie foarte buna a loviturilor, variatie si o forma de speriat pentru orice rivala. Dupa un 6-0, 6-1 minunat, Simona Halep merge in optimi la Roland Garros, acolo unde o va intalni pe poloneza Iga Swiatek.

Tig si Bara forteaza, azi, calificarea in optimi la Roland Garros! De la ce ora incep meciurile si unde se pot vedea

In afara Simonei Halep, calificata deja in optimile ultimului Grand Slam al anului, Romania mai are alte doua jucatoare pe tabloul feminin de la Paris, ambele urmand sa joace azi meciurie din turul 3.

Ultima ora: ce s-a intamplat cu terenul pe care Simona Halep va intra sa joace! Panica la Roland Garros 2020

Panica la Roland Garros, dupa ce o bubuitura puternica s-a auzit in timpul partidei Stan Wawrinka Dominik Koepfer. Germanul, care se pregatea sa serveasca, s-a oprit si s-a uitat mirat spre adversarul sau si spre arbitru. Toti trei au erau convuzi, dar partida s-a reluat dupa cateva zeci de secunde. Organizatorii au transmis asigurari .

Simona Halep scapa de o mare rivala la Roland Garros

Un nou cap de serie a cazut in turneul feminin de la Roland Garros, miercuri, in faza turului al doilea.

Ora meciului Simona Halep - Amanda Anisimova

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat ora meciul de vineri dintre Simona Halep si Amanda Anisimova, meci din turul 3.

FOTOGALERIE Ca un uragan - Victoria Simonei Halep cu Amanda Anisimova, in imagini superbe

Simona Halep si-a asigurat calificarea in optimile de la Roland Garros dupa o victorie scurta 6-0, 6-1 dupa 54 de minute) obtinuta tocmai impotriva celei care o elimina de la Paris in 2019, Amanda Anisimova.

actualitate, 06:45