05:15

Meciul Steaua-Dinamo intrerupt, dupa ce fanii au aruncat torte in teren. Ros-albastrii i-au batut pe caini cu 2-0

Update 11. 20 - Steaua a invins, vineri, pe Arena Nationala, cu scorul de 2-0, echipa Dinamo, in derbiul etapei a XXXI-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Mansaly Boubacar, in proprie poarta, in minutul 13, si. continuă pe Antena3

Steaua a reusit sa invinga formatia Dinamo Bucuresti cu scorul de 2-0. Steaua a dominat categoric partida, jucatorii dinamovisti evidentiindu-se doar prin faulturile dure comise. Scorul a fost deschis in minutul 13 prin autogolul lui Boubacar, iar Tanase a inchis tabela prin reusita din minutul 70. Steaua a pierdut in schimb doi jucatori importanti, Chiriches si Chipciu iesind de pe teren accidentati. Jucatorii stelisti si-au lasat mustata pentru a sarbatori simbolic titlul cu numarul 24 din palmares. In tur, stelistii au invins cu scorul de 3-1. Steaua se afla pe primul loc cu 75 de puncte, iar Dinamo ocupa locul 5 cu 53 de puncte. HotNews. ro a trasmis LIVE TEXT desfasurarea partidei.

VIDEO Meciul orgoliilor: Dinamo - Steaua 0-2 / Partida a fost intrerupta mai multe minute din cauza obiectelor aruncate in teren de suporterii dinamovisti

actualitate, 05:15