23:15

Nou record pentru Roger Federer! Ce a reusit sa faca elvetianul la Wimbledon

Roger Federer s-a calificat in sferturile de finala, dupa o victorie rapida in fata italianului Matteo Berrettini 20 ATP). continuă pe Adevărul

Wimbledon: Roger Federer, calificat in optimi pentru a 17-a oara in cariera - Elvetianul, la a 350-a victorie intr-un turneu de Grand Slam

Roger Federer 3 ATP) a mai facut un pas spre al noualea trofeu de la Wimbledon, calificandu-se in optimile competitiei londoneze pentru a 17-a oara in cariera. Elvetianul s-a impus in trei seturi in fata francezului Lucas Pouille 28 ATP), scor 7-5, 6-2, 7-64).

Wimbledon (m): Roger Federer, victorie rapida in fata lui Matteo Berrettini Rezultatele zilei si programul sferturilor

Roger Federer, al doilea favorit al competitiei de la All England Club, s-a calificat in sferturile de finala, dupa o victorie rapida in fata italianului Matteo Berrettini 20 ATP, favorit 17), scor 6-1, 6-2, 6-2. Meciul a durat o ora si 14 minute.

Wimbledon: Roger Federer rescrie istoria tenisului

Tenismanul elvetian Roger Federer a obtinut cea de-a 350-a sa victorie intr-un turneu de Mare Slem, .

Stranger Things doboara cel mai important record pentru Netflix

Stranger Things a ajuns la sezonul 3. E de cateva zile pe Netflix si deja a doborat un record extrem de important pentru platforma de streaming. Stranger Things se bucura de un succes din ce in.

Jeremy Corbyn cere un nou referendum pentru Brexit si anunta ca va vota pentru ramanerea in UE

Liderul laburistilor, principalul partid britanic de opozitie, a cerut marti viitorului premier conservator sa organizeze un nou referendum asupra Brexitului, precizand ca va milita pentru ramanerea in Uniunea Europeana, scrie AFP.

actualitate, 23:15