01:05

Wimbledon (m): Roger Federer, victorie rapida in fata lui Matteo Berrettini Rezultatele zilei si programul sferturilor

Roger Federer, al doilea favorit al competitiei de la All England Club, s-a calificat in sferturile de finala, dupa o victorie rapida in fata italianului Matteo Berrettini 20 ATP, favorit 17), scor 6-1, 6-2, 6-2. Meciul a durat o ora si 14 minute. continuă pe Hotnews

Wimbledon: Roger Federer, calificat in optimi pentru a 17-a oara in cariera - Elvetianul, la a 350-a victorie intr-un turneu de Grand Slam

Roger Federer 3 ATP) a mai facut un pas spre al noualea trofeu de la Wimbledon, calificandu-se in optimile competitiei londoneze pentru a 17-a oara in cariera. Elvetianul s-a impus in trei seturi in fata francezului Lucas Pouille 28 ATP), scor 7-5, 6-2, 7-64).

Wimbledon: Roger Federer rescrie istoria tenisului

Tenismanul elvetian Roger Federer a obtinut cea de-a 350-a sa victorie intr-un turneu de Mare Slem, .

Meci spectaculos de tenis, la Londra! Roger Federer vs. Printul George

Meci inedit de tenis, la Londra! Roger Federer a avut un adversar regal. Printul George 6 ani) este pasionat de sportul alb, iar marele campion elvetian l-a convocat la o partida pe un teren din capitala Marii.

Roger Federer si Rafael Nadal au pus la cale evenimentul mileniului in tenisul mondial

Rivali de aproape 15 ani, ce doi s-au intalnit intr-un bar din Londra, chiar inainte de turneul de la Wimbledon si au pus la cale un eveniment urias.