22:45

Pariati pe Argentina - Islanda

Vedeti aici cotele meciului Argentina - Islanda de la Cupa Mondiala. Vicecampioana mondiala porneste cu prima sansa la victorie, dar Islanda este o echipa imprevizibila si poate forta surpriza. continuă pe Online Sport

ARGENTINA - ISLANDA LIVE STREAM. Toti ochii sunt atintiti spre Messi TVR ONLINE VIDEO

Argentina, vicecampioana mondiala, este favorita certa in primul meci al Islandei la o Cupa Mondiala de fotbal, sambata, la Soci ora 16,00), in Grupa D a competitiei 14 .

Avancronica meciului Argentina - Islanda

Argentina si Islanda deschid Grupa D la Cupa Mondiala. Vedeti mai jos avancronica partidei si cotele partidei de pe Spartak Arena din Moscova.

Islanda a debutat cu dreptul la competitia din Rusia, reusind sa smulga o remiza in fata Argentinei campioana mondiala in 1978 si 1986 ), scor 1-1. Posesia a fost intr-o masura covarsitoare de partea sud-americanilor 78%), in timp ce Islanda s-a multumit sa se apere disciplinat si sa iasa pe contraatac. Elevii lui Heimir Hallgrimsson au revenit dupa ce Aguero a deschis scorul in minutul 19, au egalat situatia pe tabela patru minute mai tarziu si au rezistat eroic pana la final in fata atacurilor argentiniene. Messi a avut sansa de a-si aduce echipa in avantaj in minutul 64, insa a ratat o lovitura de la 11 metri.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1/ Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1 / Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

LIVE TEXT Argentina - Islanda in Grupa D la Cupa Mondiala (16:00)

Debutanta Islanda incearca marea cu degetul in fata Argentinei lui Lionel Messi, finalista editiei precedente a Cupei Mondiale. Meciul din Grupa D se joaca pe noua arena Spartak din Moscova si este live text in aceasta pagina.

LIVE TEXT Argentina - Islanda in Grupa D la Cupa Mondiala

LIVE TEXT Argentina - Islanda in Grupa D la Cupa Mondiala. Surpriza la Moscova dupa 45 de minute

Asa am trait Argentina - Islanda in Grupa D la Cupa Mondiala

Debutanta Islanda a incercat marea cu degetul in fata Argentinei lui Lionel Messi, finalista editiei precedente a Cupei Mondiale, si a reusit prima surpriza a turneului final.

actualitate, 22:45