01:05

Pontul zilei la Euro 2020: incep sferturile - Elvetia vs Spania Repriza a doua si teava cu goluri

Sferturile de la Euro 2020 incep in forta cu duelul dintre Elvetia si Spania. La Sankt Petersburg, cele doua nationale vor incerca sa-si puna in evidenta planul ofensiv, iar oboseala ar putea juca un factor foarte important. continuă pe Hotnews

Pontul zilei la Euro 2020: Belgia vs Italia - Cota impresionanta la scor corect

Belgia vs Italia este, cel putin la nivel de afis, unul dintre cele mai interesante dueluri din sferturile Euro 2020. Era normal ca si variantele de pariere sa fie pe masura. Meciul de la Munchen vineri, ora 22:00) ofera un adevarat regal pentru cei pasionati de cote.

Reactia lui Mbappe dupa ce a ratat penaltiul care a eliminat Franta de la Euro 2020

Arena Nationala a fost martora la o seara istorica pentru Romania si de trista amintire pentru Franta, echipa care a fost eliminata in optimile Euro 2020 de Elvetia. Mbappe a ratat penaltiul decisiv trimitandu-si echipa acasa. Dupa partida, acesta a transmis un mesaj pe retelele de socializare.

Imaginea zilei pe Arena Nationala - Cat de mult se poate schimba viata in 92 de secunde?

Arena Nationala a avut ocazia de a gazdui unul dintre cele mai frumoase meciuri de la Euro 2020. Franta conducea Elvetia cu 3-1 in minutul 80, dar trupa lui Vladimir Petkovic a intors incredibil soarta duelului si s-a impus la penaltiuri calificandu-se in sferturi). Imaginea zilei a fost oferita la Bucuresti de un fan elvetian.

Anglia vs Germania, marele duel al optimilor (Programul zilei la Euro 2020)

Anglia vs Germania, poate cel mai tare duel al optimilor, deschide ziua de marti, 29 iunie, la Euro 2020 si se va disputa pe Wembley. Suedia si Ucraina se vor infrunta in ultima partida a acestei faze eliminatorii, la Glasgow.

EURO 2020, sferturi. Spania, calificare dramatica in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in semifinale la Euro-2020, dupa ce a invins selectionata Spaniei, scor 3-1, la loviturile de departajare, vineri, la Sankt Petersburg, in sferturile competitiei.

Pontul zilei la Euro 2020: Chinul german, etalat pe Wembley - Cota de luat in seama la Anglia vs Germania

Cel mai asteptat meci al optimilor se tine marti, pe Wembley, intre Anglia si Germania. Britanicii sunt favorizati intrucat nu au pierdut timpul cu plecari in afara Londrei. Tocmai englezii, care au aderat bucurosi la Brexit, sunt singurii care sustin primele patru jocuri la rand de la turneul final pe teren propriu!.

Euro 2020. Moment istoric la Bucuresti! Toata presa internationala vorbeste despre asta

Euro 2020 a prilejuit un moment istoric pentru Bucuresti. Arena Nationala a fost gazda partidei Franta Elvetia din optimile turneului final. Partida s-a incheiat cu victoria fotbalistilor din Tara Cantonanelor, dupa executarea loviturilor de departajare. Dar, la fel ca in prima optime a zilei, Spania Croatia, scorul dupa 90 de minute a fost .

Spania elimina Elvetia la 11 metri si obtine calificarea in semifinale la EURO 2020

Tripla campioana europeana a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Elvetia, vineri seara, la Sankt Petersburg, in primul sfert de finala de la EURO 2020.

Elvetia Spania, primul sfert de finala la EURO 2020

Sankt Petersburg gazduieste, vineri, de la ora 19:00, primul sfert de finala la EURO 2020, partida Elvetia Spania.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.