11:45

Premiera in istoria Cupei Mondiale: Doua meciuri din optimi s-au decis la lovituri de departajare

Pentru prima oara in istoria Cupei Mondiale doua meciuri din optimile de finala s-au decis dupa executarea loviturilor de departajare, a anuntat FIFA. Sambata, Brazilia a trecut de Chile, scor 4-3, iar dumini. continuă pe B1

Africanii fac istorie la Cupa Mondiala din Brazilia

Pentru prima data in istoria Cupei Mondiale doua echipe de pe continentul negru au depasit faza grupelor.

Doi suporteri au murit in timpul manifestarilor de bucurie dupa calificarea Algeriei in optimile Cupei Mondiale

Doua persoane au murit si 31 au fost ranite, in Algeria, in timpul manifestarilor de bucurie dupa calificarea nationalei acestei tari in optimile de finala ale Cupei Mondiale.

Franta invinge Nigeria cu 2-0 si se califica in sferturile de finala ale Cupei Mondiale

Doua goluri marcate in ultimele 15 minute ale meciului cu Nigeria au adus Frantei calificarea in sferturile de finala ale Cupei Mondiale din Brazilia. Pe Estadio Nacional din Brasilia, nationala pregatita de.

LIVE TEXT Germania - Algeria, ora 23.00, in optimile Cupei Mondiale

Germania joaca, luni seara, de la ora 23. 00, ora Romaniei, impotriva Algeriei, in optimile Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia. Partida dintre castigatoarea grupei G, Germania si locul doi al grupei H va avea loc pe stadionul Beira-Rio din Porto Alegre.

Olanda - Mexic 2-1. Batavii, in sferturile Cupei Mondiale dupa un meci dramatic

Olanda s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale de fotba din Brazilia la finalul unui meci dramatic, in compania nationalei Mexicului. Batavii s-au impus cu 2-1, dupa ce in minutul 87 scorul era de 1-0 pentru americani.

Live Text: Columbia- Uruguay, in optimile Cupei Mondiale, ora 23

Columbia- Uruguay a stat sub semnul intrebarii dupa ce jucatorii din Uruguay au anuntat ca vor boicota meciul din optimi din cauza suspendarii drastic disctata impotriva lui Luis Suarez. Spiritele s-au calmat insa si uruguayenii au decis sa isi joace sansa pana la capat.

Live Text: Columbia- Uruguay 0-0, in optimile Cupei Mondiale

Live Text: Columbia- Uruguay 2-0, in optimile Cupei Mondiale

Cupa Mondiala: Programul meciurilor din optimi

16 echipe s-au calificat in optimile Cupei Mondiale din Brazilia, alte 16- printre care Spania, campioana mondiala si europeana en titre, Anglia, Italia sau Portugalia- au fost eliminate. Cele 16 echipe calificate in optimi intra in focurile fazei eliminatorii maine.

Costa Rica a invins Grecia, scor 6-4, la lovituri de departajare si s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale

Reprezentativa statului Costa Rica s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, duminica, la Recife, cu scorul de 6-4, in urma loviturilor de departajare, .

actualitate, 11:45