19:15

Raja Casablanca produce surpriza la Campionatul Mondial al Cluburilor

Rezultat uluitor miercuri seara in a doua semifinala la Campionatul Mondial al Cluburilor gazduit de Maroc. continuă pe Online Sport

CF Monterrey a incheiat pe pozitia a cincea la Campionatul Mondial al Cluburilor

Mexicanii de la CF Monterrey au incheiat pe pozitia a cincea la Campionatul Mondial al Cluburilor, competitie care se desfatoara in Maroc. Campioana CONCACAF a trecut in final pentru locul 5 de egiptenii de la Al.

Polonia continua miracolul la Campionatul Mondial de handbal. Brazilia si Serbia, alte doua mari surprize

Echipa care a eliminat Romania in optimi dupa ce a fost condusa la pauza cu patru goluri diferenta continua sa faca senzatie la Campionatul Mondial de handbal feminin din Serbia.

Polonia continua miracolul la Campionatul Mondial de handbal

Programul sferturilor la Campionatul Mondial de handbal feminin

Luni seara s-au disputat ultimele patru meciuri din faza optimilor de finala la Campionatul Mondial de handbal feminin, iar in urma acestora a fost creionat tabloul sferturilor de finala.

RUSINE Romania eliminata in optimi de Polonia la Campionatul Mondial de handbal feminin

Romania a fost eliminata neasteptat si dezamagitor de la Campionatul Mondial de Handbal. Echipa Romaniei a condus cu patru goluri la pauza meciului cu Polonia 17-13) si a avut chiar cinci goluri in avantaj in partea secunda. A urmat insa o perioada de noua minute fara niciun gol marcat si polonezele au intors soarte meciului castigand in final cu 31-29. Polonezele au revenit dupa ce Romania nu a mai marcat timp de sapte minute.

Nationala Romaniei l-a ingrijorat pe Vestergaard dupa evolutia de la Campionatul Mondial de handbal

Jakob Vestergaard este un bun cunoscator al handbalului romanesc dupa perioada petrecuta pe banca tehnica a defunctei Oltchim Rm. Valcea si prin prisma expertizei sale tehnicianul danez avea anumite asteptari de la nationala Romaniei la turneul final al Campionatului Mondial din Serbia.

actualitate, 19:15