01:05

Roland Garros, sub amenintarea intemperiilor. Sanse mari ca meciul Simonei Halep sa inceapa mai tarziu sau sa fie reprogramat pentru maine

Meciul dintre Simona Halep si Amanda Anisimova, din sferturile de finala de la Roland Garros, ar putea incepe mai tarziu decat ora la care a fost programat. continuă pe Adevărul

Simona Halep si Amanda Anisimova, in sferturile de finala de la Roland Garros. La ce ora se joaca meciul

Simona Halep isi continua drumul spre finala turneului Roland Garros. Sportiva romanca va juca, miercuri, impotriva jucatoarei Amanda Anisimova, in sferturile de finala de la Roland Garros. Simona Halep s-a calificat in sferturi dupa ce a invins-o extrem de lejer pe Iga Swiatek, locul 104 WTA. Greul, insa, de abia acum incepe pentru sportiva romanca.

VIDEO Roland Garros: Stan The Man Wawrinka se impune in meciul anului si se califica in sferturi / Victorie in fata lui Stefanos Tsitsipas, dupa cinci ore si noua minute de joc

A treia partida disputata duminica pe arena Suzanne-Lenglen a fost una electrizanta. Stan Wawrinka a demonstrat ca poate reveni in elita tenisului mondial si s-a impus in fata lui Stefanos Tsitsipas, dupa un meci de cinci ore si noua minute. Elvetianul a castigat cu 7-66), 5-7, 6-4, 3-6, 8-6 si se va duela in sferturi cu Roger Federer.

FOTO Tenis printre picaturi - Vremea, marele dusman la debutul saptamanii a doua de la Roland Garros

La Paris a plouat slab de dimineata, iar primele meciuri ale zilei de luni au inceput sub picaturi. A doua saptamana de concurs de la Roland Garros a debutat cu un oaspete nedorit in complex - ploaia. Meciul Simonei Halep cu Iga Swiatek va inchide ziua de tenis de pe Chatrier.

LIVE Simona Halep in sferturi la Roland Garros. Meciul amanat pentru joi din cauza ploii!

Simona Halep are o sansa uriasa de a disputa o noua finala la Roland Garros, tabloul fiind parca facut cu mana pentru campioana din 2018.

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros (dupa 17:00)

Simona Halep a ajuns in a doua saptamana de la Roland Garros si are o sansa uriasa de a ajunge in fazele superioare. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros

Asa am trait Simona Halep in optimi la Roland Garros

Roland Garros: Meciul Simona Halep vs Amanda Anisimova se va disputa joi, de la ora 13:00

Partida dintre Simona Halep 3 WTA) si Amanda Anisimova 51 WTA), contand pentru calificarea in semifinalele de la Roland Garros, se va disputa joi, de la ora 13:00 ora Romaniei), fiind prima a zilei pe arena Philippe Chatrier. Initial, confruntarea ar fi trebuit sa aiba loc miercuri, dar ploaia a dat peste cap programul competitiei de la Paris.

Toate meciurile zilei de la Roland Garros au fost amanate pentru maine. Cand va juca Simona Halep

Din cauza conditiilor meteo de la Paris, meciul dintre Simona Halep si Amanda Anisimova, din cadrul sferturilor de finala de la Roland Garros, a fost amanat pentru maine.

Toate meciurile zilei de miercuri de la Roland Garros au fost amanate pentru a doua zi. Ora la care va juca Simona Halep