23:00

Romania, trezeste-te! Victorie chinuita cu Malta si EURO 2020 fuge de noi

Nationala Romaniei a dezamagit crunt, duminica seara, in meciul cu modesta Malta, echipa de care am trecut la limita, scor 1-0 0-0). continuă pe Online Sport

Romania Spania 1-2, in preliminariile Euro 2020. Tricolorii au ajuns pe locul 4 in grupa F. VIDEO

Romania a fost invinsa de Spania cu scorul de 2-1 in runda cu numarul 5 din grupa F a preliminariilor Euro 2020. Ibericii au deschis scorul din penalty, in minutul 29 si s-au desprins pe tabela in minutul 47, prin Alcacer. Andone a marcat golul tricolorilor in minutul 59, iar dupa eliminarea lui Llorente min.

Golul lui George Puscas il salveaza pe Cosmin Contra. Romania viseaza la Euro 2020, dupa 1-0 cu Malta

Romania a invins Malta cu scorul de 1-0, in runda cu numarul 6 din grupa F a preliminariilor pentru Euro 2020 si pastreaza sanse de calificare la turneul de anul viitor. Golul victoriei a fost marcat de George Puscas, care a oferit prima reactie dupa meciul de la Ploiesti. Vezi aici rezumatul VIDEO. George Puscas .

Romania Malta 1-0, in preliminariile Euro 2020. Golul lui Puscas tine vie speranta calificarii. Rezumat VIDEO

Romania a invins Malta cu scorul de 1-0, in runda cu numarul 6 din grupa F, in preliminariile pentru Euro 2020. Golul victoriei a fost marcat de Puscas in minutul 46. Prin acest rezultat, Romania urca pe locul 3 in grupa, cu 10 puncte, la egalitate cu Suedia, care e pe 2 dar urmeaza sa .

Vai de Malta noastra! in preliminariile Euro 2020,Romania se chinuie groaznic cu o echipa din lumea a treia a fotbalului

In preliminariile Euro 2020, Romania a castigat greu la Ploiesti, scor 1-0, dar a terminat meciul in corzi, fiind dominata de echipa din Malta.

Cine transmite la TV meciul Romania Malta, din preliminariile Euro 2020

Romania Spania, preliminarii Euro 2020, grupa F. Echipa nationala a Romaniei joaca impotriva reprezentativei similare a Maltei, duminica, 8 septembrie 2019, de la ora 19:00, pe stadionul Ilie Oana din Ploiesti. Meciul este transmis de postul de televiziune Pro TV si poate fi urmarit online in format live video si text. Pro TV transmite .

Euro 2020, preliminarii: Meciul Romania vs Malta va fi condus de o brigada din Croatia

Meciul Romania - Malta, programat, duminica, de la ora 19. 00, in preliminariile Euro-2020, va fi arbitrat de o brigada din Croatia, avandu-l la centru pe Duje Strukan.

Romania, meci chinuit cu Malta in preliminariile EURO 2020

Selectionata de fotbal a Romaniei a invins reprezentativa Maltei cu doar 1-0 0-0), duminica seara, pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, in Grupa F a preliminariilor EURO 2020.

Clasamentul actualizat in grupa Romaniei. Ne indepartam de EURO 2020, dar ramanem la mana noastra!

Romania a pierdut cu Spania acasa, scor 1-2, si a alunecat pe patru in clasamentul Grupei F de calificare la EURO 2020. Suedia a invins cu 4-0 in Feroe, iar Norvegia s-a impus cu Malta, scor 2-0. Ambele rivale nordice au trecut inaintea Romaniei in clasament, dar vom juca acasa cu fiecare in aceasta toamna.

Euro 2020, preliminarii: Rezultatele serii - Suedia si Norvegia, victorioase in grupa Romaniei; Italia s-a impus in Armenia (scor 3-1)

Joi au avut loc primele partide din etapa a cincea a preliminariilor Euro 2020. in Grupa Romaniei, Suedia s-a impus in deplasare in fata Insulelor Feroe, scor 4-0, in timp ce Norvegia a castigat pe teren propriu cu Malta, scor 2-0. in Grupa J, Italia a invins-o pe Armenia, scor 3-1, si are punctaj maxim dupa cinci jocuri disputate. Intra in material pentru a vedea rezultatele inregistrate joi in preliminariile Euro 2020.

Euro 2020, preliminarii: Remiza intre Suedia si Norvegia, in grupa Romaniei Grecia, egal cu Liechtenstein (Rezultatele serii)

Duminica au avut loc primele partide din etapa a sasea a preliminariilor Euro 2020. in Grupa Romaniei, Suedia si Novergia au terminat la egalitate, scor 1-1 rezultat foarte bun pentru tricolori), in timp ce Spania a castigat pe teren propriu cu Insulele Feroe, scor 2-0. in Grupa J, Italia a invins-o pe Finlanda in deplasare, scor 2-1, si are punctaj maxim, iar Liechtenstein a obtinut prima remiza 1-1 cu Grecia, in deplasare).

actualitate, 23:00