07:00

Simona Halep, calificare rapida in sferturi la Roland Garros

Lidera mondiala Simona Halep n-a ramas prea mult la discutii cu Elise Mertens din Belgia si in mai putin de o ora a invins-o pe aceasta pentru un loc in sferturile de finala la Grand Slam-ul din capitala Frantei. continuă pe Online Sport

Simona Halep, calificare triumfala in optimi la Roland Garros

Simona Halep si-a justificat postura de lider mondial WTA si a obtinut o victorie clara in fata Andreei Petkovici, in turul III la Roland Garros.

HALEP - MERTENS LIVE STREAM ROLAND GARROS. Simona joaca pentru calificarea in sferturi ONLINE VIDEO EUROSPORT

Organizatorii de laRoland Garrosau anuntat ora la care va incepe duelul dintreSimona Halepsi belgiancaElise Mertens. Liderul WTA si.

Simona Halep deschide ziua de luni la Roland Garros

Lidera mondiala Simona Halep o va intalni pe Elise Mertens, luni, in optimile de finala de la Roland Garros.

Halep revine din exil: Simona va juca, luni, pe arena principala de la Roland Garros. Avem ora meciului cu Mertens

Trimisa pe Terenul 18 cu ocazia duelului cu Andrea Petkovici 107 WTA) din turul III, Simona Halep se intoarce pe Philip-Chatrier, acolo unde a stralucit in primele doua tururi.

Prima reactie a Simonei Halep, dupa calificarea in sferturi la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat fara emotii in sferturile turneului de la Roland Garros, dupa o partida fara emotii in fata lui Elise Mertens, 6 - 2, 6 - 1. Cred ca a fost meciul perfect din acest turneu.

Simona Halep, in centrul unui scandal la Roland Garros: Ce decizie au luat francezii in privinta romancei

Simona Halep s-a calificat in turul al treilea al French Open dupa ce a trecut de americancan Taylor Townsend. Numarul 1 mondial a fost umilita insa de francezi care au anuntat ca meciul ei cu Andrea Petkovic se.

Simona Halep, in pericol! Adversara de azi spune ca stie ce trebuie sa faca pentru a o invinge pe jucatoarea noastra

Simona Halep deschide ziua la Roland Garros, urmand sa joace, de la ora 12. 00, cu belgianca Elise Mertens, in optimile de finala.

LIVE TEXT Simona Halep contra Elise Mertens in optimi la Roland Garros

Asa am trait Simona Halep contra Elise Mertens in optimi la Roland Garros

Lidera mondiala Simona Halep a intalnit-o pe Elise Mertens, luni, in optimile de finala de la Roland Garros.

Simona Halep se califica in sferturi la Roland Garros. Meci fara emotii pentru romanca

Simona incepe bine meciul cu belgianca si face breakul. Halep a castigat singura partida cu Mertens, la Madrid, in turul al doilea, cu 6-0, 6-3.

actualitate, 07:00