09:30

Simona Halep, calificata en fanfare in sferturi la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Roland Garros, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek cu un sec 6-1, 6-0. Halep a trecut in doar 45 de minute de Swiatek, locul 104 mondial,. continuă pe B1

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros (dupa 17:00)

Simona Halep a ajuns in a doua saptamana de la Roland Garros si are o sansa uriasa de a ajunge in fazele superioare. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros

Asa am trait Simona Halep in optimi la Roland Garros

Simona Halep, calificare triumfala in sferturi la Roland Garros. Un singur game cedat!

Pentru a patra oara in cariera Simona Halep va juca in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa ce a cedat un singur game polonezei Iga Swiatek in optimi, scor 6-1, 6-0.

Simona Halep: Merg cu incredere in sferturi pentru ca am experienta, am un joc solid

Simona Halep continua cursa pentru apararea trofeului de la Roland Garros, numarul trei mondial trecand la viteza maxima de Iga Swiatek 6-1, 6-0, dupa 45 de minute). Pentru un loc in semifinale, Simona se va duela cu Amanda Anisimova. Merg cu incredere in sferturi pentru ca am experienta, am un joc solid, a punctat campioana en-titre de la Paris.

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer au fost eliminati in sferturi la Roland Garros

Perechea Horia Tecau/Jean-Julien Rojer Romania/Olanda), cap de serie 10, a fost eliminata, luni, in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros.

Roger Federer, in sferturi la Roland Garros - Precizia care-i scoate din sarite pe adversari

Nu cred ca este usor lucru sa fii adversarul elvetianului, iar Leonardo Mayer a simtit-o pe propria piele - la un moment dat si-a varsat frustrarile pe o minge. Roger Federer patrunde in sferturile de la Roland Garros cu toate panzele sus, fara set pierdut, evolutiile lui de pana acum anuntandu-l drept unul dintre favoriti da, dupa o pauza de patru ani de jucat la Paris). Fedex a cedat opt game-uri 6-2, 6-3, 6-3), iar acum se poate pregati in liniste de un meci cu invingatorul disputei dintre Tsitsipas si Wawrinka.

Simona Halep 3 WTA) s-a calificat, sambata, in optimile turneului de la Roland Garros, cel de-al doilea Grand Slam al anului. Romanca a trecut lejer, in turul al treilea, de ucraineanca Lesia Tsurenko 27 WTA),.

UPDATE // Simona Halep, in OPTIMI la Roland Garros. Romanca a trecut lejer de Lesia Tsurenko, in doua seturi. Care e urmatoarea adversara

00: Simona Halep si-a aflat urmatoarea adversara la Roland Garros. Este vorba de jucatoarea poloneza Iga Swiatek 104 WTA), care s-a calificat, sambata, in optimi, dupa ce a trecut in 3.

Simona Halep, calificare fara emotii in sferturi la Roland Garros

Campioana en titre de la Roland Garros, romanca Simona Halep, s-a calificat en fanfare in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Paris, luni, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek cu.

actualitate, 09:30