21:15

Roger Federer, in sferturi la Roland Garros - Precizia care-i scoate din sarite pe adversari

Nu cred ca este usor lucru sa fii adversarul elvetianului, iar Leonardo Mayer a simtit-o pe propria piele - la un moment dat si-a varsat frustrarile pe o minge. Roger Federer patrunde in sferturile de la Roland Garros cu toate panzele sus, fara set pierdut, evolutiile lui de pana acum anuntandu-l drept unul dintre favoriti da, dupa o pauza de patru ani de jucat la Paris). Fedex a cedat opt game-uri 6-2, 6-3, 6-3), iar acum se poate pregati in liniste de un meci cu invingatorul disputei dintre Tsitsipas si Wawrinka. continuă pe Hotnews

VIDEO Roland Garros: Stan The Man Wawrinka se impune in meciul anului si se califica in sferturi / Victorie in fata lui Stefanos Tsitsipas, dupa cinci ore si noua minute de joc

A treia partida disputata duminica pe arena Suzanne-Lenglen a fost una electrizanta. Stan Wawrinka a demonstrat ca poate reveni in elita tenisului mondial si s-a impus in fata lui Stefanos Tsitsipas, dupa un meci de cinci ore si noua minute. Elvetianul a castigat cu 7-66), 5-7, 6-4, 3-6, 8-6 si se va duela in sferturi cu Roger Federer.

Marii favoriti care au evoluat vineri la Roland Garros si-au respectat statutul si au trecut in faza urmatoare a competitiei. Rafael Nadal 2) l-a eliminat pe belgianul David Goffin 26), Roger Federer 3) a trecut in minimum de seturi de norvegianul Casper Ruud, iar Kei Nishikori a castigat un meci maraton de patru ore si 29 de minute cu sarbul Laslo Djere. Francezul Lucas Pouille 22) a parasitGrand Slam-ul parizian in turul al doilea. Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de vineri pe tabloul de simplu masculin de la Roland Garros.

Roland Garros (m): Rafael Nadal, Roger Federer si Kei Nishikori continua competitia; Lucas Pouille si David Goffin, eliminati (Rezultatele zilei)

Roland Garros: Roger Federer, victorie in trei seturi la meciul cu numarul 400 la un turneu de Grand Slam - Elvetianul s-a calificat in optimi

Roger Federer 3 ATP) continua cursa la Roland Garros cu o noua victorie in trei seturi. La meciul cu numarul 400 la un turneu de Grand Slam, campionul elvetian l-a invins pe norvegianul Casper Ruud 63 ATP), scor 6-3, 6-1, 7-68). Federer si-a asigurat astfel a 14-a calificare din cariera in optimile competitiei de la Paris.

Un nou record pentru Roger Federer! Elvetianul a atins la Roland Garros o borna impresionanta

Elvetianul Roger Federer a mai stabilit un record uluitor la turneul de la Roland Garros, un Grand Slam pe care l-a castigat o singura data.

Imaginile zilei Roger Federer, isteria, fanii si vanatoarea de recompense din complexul de la Roland Garros

Personajul principal al primelor zile de la Roland Garros este fara urma de indoiala Roger Federer. intors la competitia de la Paris dupa o pauza de patru ani, elvetianul este vanat de fani la tot pasul. Ultima isprava, dupa meciul cu Oscar Otte. Documentati pana la ultimul detaliu in legatura cu programul lui Mister Perfect, spectatorii parasesc locul caldut din arene pentru care au platit, desigur), pentru a se deplasa in fata centrului de presa, acolo unde realizeaza un adevarat blocaj in speranta obtinerii unui autograf sau a unei fotografii pe fuga.

Roger Federer merge ceas la Roland Garros. S-a calificat in sferturile de finala fara sa fi pierdut set

Elvetianul Roger Federer l-a invins, duminica, pe argentinianul Leonardo Mayer, scor 6-2, 6-3, 6-3, dupa un meci care a durat doar o ora si 45 de minute.

Roland Garros: Primele meciuri din turul trei au loc vineri - Goffin vs Nadal, Wawrinka vs Dimitrov si Muguruza vs Svitolina, duelurile zilei

Ziua de vineri aduce primele confruntari din turul trei la Roland Garros. Printre cele mai interesante dueluri ale zilei se gasesc David Goffin 27) vs Rafael Nadal 2), Stan Wawrinka 24) vs Grigor Dimitrov sau Garbine Muguruza 19) vs Elina Svitolina 9). Tot vineri vor putea fi vazuti la treaba Roger Federer, Stefanos Tsitsipas, Karolina Pliskova sau Sloane Stephens.

Roland Garros: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in sferturi / Victorie in fata fratilor Bryan

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, capi de serie numarul zece, s-au calificat in sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros, dupa ce au trecut de fratii Mike si Bob Bryan, scor 6-3, 7-67). Meciul a durat o ora si 27 de minute.

Simona Halep inchide ziua de luni pe arena centrala de la Roland Garros

Organizatorii de la Roland Garros au programat-o pe Simona Halep in ultimul meci de luni pe Philippe Chatrier, cea mai mare arena a complexului de tenis de la Paris.

actualitate, 21:15