01:05

Simona Halep la Cincinnati: cum a reactionat romanca dupa un nou esec cu Serena si cum a fost consolata de aceasta

Simona Halep a pierdut finala de la Cincinnati, scor 3-6, 6-7, dupa o ora si 41 de minute de joc. Dupa meci, vizibil emotionata, ea a luat microfonul pentru a face cateva declaratii. Romanca a avut parte de o surpriza placuta, atunci cand i-a venit randul lui Williams sa vorbeasca. continuă pe Adevărul

Simona Halep la Cincinnati. Romanca s-a calificat in finala si va juca impotriva pe Serenei Williams

Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, a invins-o, duminica dimineata, cu scorul de 6-1, 6-2, pe Jelena Jankovici Serbia), locul 25 WTA, calificandu-se in finala turneului de la Cincinnati. in ultimul act, adversara ii va fi americanca Serena Williams, locul 1 WTA.

Simona Halep la Cincinnati. Romanca s-a calificat in finala si va juca impotriva Serenei Williams

Simona Halep la Cincinnati. Romanca s-a calificat in semifinale, runda in care va juca impotriva Jelenei Jankovici

Simona Halep a reusit, sambata dimineata, sa o invinga in pe sportiva Anastasia Pavliucenkova, scor 7-6, 6-2, calificandu-se astfel in semifinalele turneului WTA de la Cincinnati.

Simona Halep la Cincinnati. Romanca a invins-o pe Andrea Petkovici si s-a calificat in sferturi

Simona Halep a reusit, vineri dimineata, sa o invinga pe germanca Andrea Petkovici, 4-6, 6-4, 6-2, calificandu-se in sferturile de finala ale turneului WTA de la Cincinnati.

Simona Halep la Cincinnati: s-a stabilit ora partidei cu Jankovici din semifinale. Unde se vede meciul

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Cincinnati, dupa ce a castigat partida cu Anastasia Pavlyucenkova, din Rusia, scor 7-6, 6-2.

Simona Halep la Cincinnati: finala cu Serena Williams, de la o ora acceptabila pentru fanii romani

Simona Halep si Serena Williams isi vor disputa in aceasta seara finala turneului de la Cincinnati. Va fi cea de-a 7-a confruntare directa.

VIDEO Simona Halep la Cincinnati, rezumatul partidei cu Jankovici, o adevarata lectie de tenis

6-1, 6-2 a fost scorul dintre SImona Halep si Jelena Jankovici, jucatoare din Serbia care incepe sa dezvolte un adevarat complex in fata romancei.

Simona Halep la Cincinnati: Nadia spune ca Serena a scapat usor si anunta cand va pierde Williams in fata Simonei

Fosta gimnasta a fost impresionata de ce a vazut in finala turneului de la Cincinnati si i-a transmis un mesaj important lui Halep inainte de US Open 31 august - 13 septembrie).

VICTORIE pentru Simona Halep, la Cincinnati. Romanca s-a CALIFICAT in sferturile de finala

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, a invins-o, vineri, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2, pe sportiva germana Andrea Petkovic, locul 17 WTA si cap de serie numarul 15. Astfel, sportiva romanca s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati .

LIVETEXT Simona Halep la Cincinnati: romanca a inceput furtunos, dar Serena a pus-o rapid la punct. Se joaca setul doi

Simona Halep si Serena Williams joaca in aceasta seara pentru trofeul turneului de la Cincinnati, partida care va incepe in jurul orei 22.