15:00

Simona Halep: Nu a fost un moment de dezamagire, un sfert de finala la un Grand Slam cred ca este un rezultat foarte bun

Simona Halep a revenit, vineri, in Romania, dupa participarea la Roland Garros si a declarat, la Aeroportul International Henri Coanda, ca nu este dezmagita de faptul ca a pierdut in sferturile de finala. continuă pe Hotnews

Simona Halep: Un sfert de finala la un Grand Slam cred ca e un rezultat foarte bun

Simona Halep a sustinut, la revenirea in tara, ca nu este dezamagita de ce a obtinut la Roland Garros, deoarece un sfert de finala la un Grand Slam e un rezultat foarte bun, informeaza news. ro. Nu a fost.

Simona Halep si Amanda Anisimova, in sferturile de finala de la Roland Garros. La ce ora se joaca meciul

Simona Halep isi continua drumul spre finala turneului Roland Garros. Sportiva romanca va juca, miercuri, impotriva jucatoarei Amanda Anisimova, in sferturile de finala de la Roland Garros. Simona Halep s-a calificat in sferturi dupa ce a invins-o extrem de lejer pe Iga Swiatek, locul 104 WTA. Greul, insa, de abia acum incepe pentru sportiva romanca.

Reactia lui Cristian Tudor Popescu, dupa ce Simona Halep a fost eliminata in sferturi de Amanda Anisimova

Simona Halep a fost eliminata in sferturi la Roland Garros de Amanda Anisimova, o sportiva de doar 17 ani din Statele Unite ale Americii. Jurnalistul Cristian Tudor Popescu trage un semnal de alarma cu privire la jucatoarele din noua generatie, care urmeaza sa le dea mari batai de cap celor deja consacrate, printre care si [] .

Roland Garros: Simona Halep vs Amanda Anisimova 2-6, 4-6 / Campioana en-titre, eliminata in sferturi de o jucatoare de 17 ani in plina ascensiune: Simona, pe locul 8 in clasamentul WTA

Simona Halep, campioana a editiei din 2018 a Grand Slam-ului de la Paris, a fost eliminata in sferturile de finala de Amanda Anisimova 51 WTA). Jucatoarea in varsta de doar 17 ani s-a impus cu 6-2, 6-4, dupa doar o ora si opt minute de joc. Americanca a prestat un joc foarte bun, a fost agresiva de la primul pana la ultimul punct, a avut o precizie extraordinara si a profitat de pasivitatea Simonei, care a riscat in prea putine momente ale partidei.

Simona Halep coboara pana pe locul 8 in clasamentul WTA, dupa ce a fost eliminata in sferturi la Roland Garros

Simona Halep, campioana in 2018 la Roland Garros, a fost eliminata de tanara Amanda Anisimova 17 ani, 51 WTA) in sferturile competitiei, scor 6-2, 6-4 si va cobori pana pe pozitia a opta in clasamentul WTA. Simona a reusit sa apere doar 430 din cele 2000 de puncte castigate anul trecut la Grand Slam-ul din Paris.

Reactia Amandei Anisimova dupa ce a invins-o pe Simona Halep: Mi-au cam tremurat mainile, nu a fost chiar asa de simplu

La doar 17 ani, Amanda Anisimova 51 WTA) a reusit sa se califice in premiera in semifinalele unui turneu de Grand Slam, dupa ce a invins-o pe Simona Halep 3 WTA), campioana en-titre de la Roland Garros. Americanca de origine rusa a declarat ca i-au tremurau mainile si a simtit presiunea atunci cand a fost aproape de victorie. Mi-au cam tremurat mainile, nu a fost chiar asa de simplu, a spus Anisimova.

Cati bani a castigat Simona Halep la Roland Garros. A pierdut sume fabuloase, dar nici castigul nu e de neglijat

Simona Halep a fost invinsa in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros si a ratat ocazia de a castiga o suma fabuloasa. Nu se poate plange insa nici cu ce a incasat pana acum. Pentru traseul pana in sferturi, constanteanca s-a ales cu un cec in valoare de 415. 000 de euro. Simona [] .

Cine este Amanda Anisimova, jucatoarea care a eliminat-o pe Simona Halep la Roland Garros

Simona Halep a pierdut surprinzator in sferturile de finala la Roland Garros, in 2 seturi: 2-6, 4-6. Constanteanca a fost invinsa de Amanda Anisimova, o sportiva de doar 17 ani din Statele Unite ale Americii, care a castigat primul titlu WTA in aprilie 2019, la Copa Colsanitas, in Columbia. Amanda Anisimova a eliminat-o pe Simona [] .

Toate meciurile zilei de miercuri de la Roland Garros au fost amanate pentru a doua zi. Ora la care va juca Simona Halep

Din cauza conditiilor meteo de la Paris, meciul dintre Simona Halep si Amanda Anisimova, din cadrul sferturilor de finala de la Roland Garros, a fost amanat pentru maine.

actualitate, 15:00