20:00

Simona Halep, multumita dupa meciul cu Marketa Vondrousova: Simt ca am jucat aproape de cel mai bun tenis al meu

Simona Halep a declarat ca abia a asteptat meciul cu Marketa Vondrousova pentru a-si lua revansa dupa cele doua precedente infrangeri in fata jucatoarei cehe si a precizat ca a evoluat, joi, aproape de cel mai bun tenis al ei. continuă pe Hotnews

Cand va avea loc meciul Simonei Halep cu Marketa Vondrousova

Organizatorii de la Stuttgart au anuntat programul zilei de joi n. r. 22 aprilie), una in care va avea loc si partida dintre Simona Halep 3 WTA) si Marketa Vondrousova 20 WTA).

Simona Halep, in sferturi dupa o victorie fara emotii (6-1, 6-3 vs Marketa Vondrousova)

Revenita pe teren dupa o pauza de cateva saptamani, Simona Halep a jucat aproape perfect impotriva Marketei Vondrousova 20 WTA). Serviciul romancei s-a aflat la mare inaltime a pierdut un singur punct cu al doilea - o dubla greseala in ultimul game al partidei), iar a doua favorita a turneului de la Stuttgart s-a impus cu 6-1, 6-3, dupa 56 de minute de joc, si s-a calificat in sferturile competitiei.

Victorie solida pentru Simona Halep la primul meci pe zgura din 2021

Simona Halep s-a impus de o maniera categorica in meciul cu Marketa Vondrousova, joi, in turul secund al turneului de la Stuttgart.

Simona Halep, victorie zdrobitoare la Stuttgart, in fata cehoaicei Marketa Vondrousova

Simona Halep 3 WTA) a castigat joi, fara probleme in fata cehoaicei Marketa Vondrousova 20 WTA) in Germania, la turneul de la Stuttgart. Romanca s-a impus in doua seturi, in doar 57 de minute, in faza.

WTA Stuttgart: Simona Halep a aflat numele adversarei din turul doi - Este o fosta finalista la Roland Garros

Dupa o pauza de mai multe saptamani, Simona Halep revine in circuitul WTA. Sportiva noastra a aflat numele adversarei pe care o va intalni in turul doi la Stuttgart: este o fosta finalista de la Roland Garros.

Simona Halep a facut anuntul de care fanii se temeau: Am putut sa simt cum e viata normala VIDEO

Jucatoarea romanca de tenis, Simona Halep, a fost invitata la One on One with Chris Evert, o emisiune care este gazduita de canalul de Youtube WTA, si a facut dezvaluiri interesante. Simona Halep a facut anuntul de care fanii se temeau Printre altele, Simona Halep a spus cand s-a simtit cel mai deznadajduita dupa ce .

Simona Halep ataca titlul la Stuttgart. Se simte bine dupa ultima accidentare

Jucatoarea Simona Halep pregateste in Germania aparitia la turneul de la Stuttgart, primul turneu pe zgura pentru fosta lidera mondiala.

Simona Halep, reactie surpriza despre operatia micsorare a sanilor: Am fost timida, nu am vorbit 7 ani

Simona Halep vine cu o reactie in dreptul operatiei de micsorare a sanilor. Ce a spus cunoscuta sportiva despre decizia sa de a-si micsora sanii? Operatia a avut loc in urma cu sapte ani, timp in care constanteanca nu a deschis deloc subiectul. Simona Halep, marturii despre operatia de micsorare a sanilor la care a .

Lovitura dura pentru Simona Halep. S-a aflat abia azi dimineata, mesajul de la WTA e aici

Simona Halep nu are parte deloc de vesti bune, iar fanii celebrei jucatoare de tenis isi fac griji pentru moralul acesteia. Care sunt modificarile din ultima vreme care o fac pe constanteanca sa fie tensionata? Lovitura dura pentru Simona Halep. Ce schimbari s-au produs in aceasta dimineata? Modificari neasteptate in ierarhia mondiala! WTA a publicat .

WTA Stuttgart: Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi - Romanca, invinsa categoric in ultimele meciuri directe

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in sferturile turneului WTA 500 de la Stuttgart, jucatoarea noastra fiind condusa cu 2-1 in meciurile directe.

actualitate, 20:00