01:05

Simona Halep, principala favorita a turneului de la Doha. Maria Sarapova si Madison Keys s-au retras

România Liberă România Liberă,

Constanteanca are cale libera pentru a castiga finala turneului din Emiratele Arabe Unite si poate r. continuă pe România Liberă

Maria Sharapova si Madison Keys s-au retras de la turneul din Dubai. Simona Halep ramane favorita

Rusoaica Maria Sarapova si americanca Madison Keys, finalista la US Open, au anuntat ca nu vor mai participa la turneul de tenis de la Dubai WTA), de saptamana viitoare, au anuntat organizatorii din Emiratele.

Simona Halep a defilat la Doha in partida cu Makarova

Simona Halep a castigat primul meci dupa finala de la Australian Open, invingand-o in runda a doua la Qatar Open pe Ekaterina Makarova, scor 6-3, 6-0. Ma bucur ca am revenit aici si este foarte imortant.

La vie en rose: cu noua ei tinuta, Simona Halep a jucat perfect in primul meci de la Doha si s-a calificat in optimi

Simona Halep a trecut cu bine peste primul ei meci dupa finala de la Australian Open. in turul doi la Doha, Halep a invins-o pe Ekaterina Makarova in doua seturi, scor 6-3, 6-0!.

VIDEO Simona Halep, de neoprit la Doha! A trecut la pas de Anastasia Sevastova si va juca in sferturile de finala

Simona Halep a obtinut o victorie clara in optimile de finala ale turneului de la Doha, contra jucatoarei din Letonia, Anastasia Sevastova.

Simona Halep, calificare in sferturile de finala de la Doha! Declaratie surprinzatoare la finalul partidei

Simona Halep a castigat cu putine emotii partida cu Anastasija Sevastova, in doua seturi, si s-a calificat in sferturile de finala la Qatar Open. E o jucatoare grozava si ma bucur ca am putut sa.

VIDEO WTA Doha: Simona Halep vs Anastasija Sevastova 6-4, 6-3/ Halep, calificare la pas in sferturi - Aproape de nivelul maxim

Simona Halep a avut nevoie o ora si sase minute pentru a-si trece in cont a cincea victorie consecutiva in fata letonei Anastasija Sevastova 15 WTA, favorita numarul 13). A fost 6-4, 6-3 pentru numarul 2 WTA, care si-a asigurat astfel prezenta in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier 5 de la Doha. Se actualizeaza.

Victoria carierei pentru Monica Niculescu, dupa un meci maraton cu Maria Sarapova la Doha

Monica Niculescu si Maria Sarapova s-au intalnit in primul tur al turneului de la Doha, care a inceput azi in Qatar.

Victoria carierei pentru Monica Niculescu, dupa un meci maraton cu Maria Sarapova, la Doha

Simona Halep a invins-o pe Sevastova si s-a calificat in sferturile turneului de la Doha

Simona Halep, locul 2 WTA, s-a calificat in sferturile turneului de la Doha, dupa ce a invins-o, joi.

Simona Halep s-a calificat in turul trei al turneului de la Doha

Simona Halep, numarul doi in tenisul mondial, a invins-o, miercuri, in turul secund al turneului de .