07:00

Simona Halep la revenirea in tara: Nu este o surpriza ca Serena a pierdut primul loc

Simona Halep a revenit, vineri, in Romania dupa turneul de la US Open, unde a fost eliminata de Serena Williams in faza sferturilor de finala. Numarul 5 WTA a declarat ca nu este o surpriza ca Serena a pierdut primul loc in clasamentul mondial, americanca fiind invinsa de Karolina Pliskova 11 WTA) in semifinale. continuă pe Hotnews

Simona Halep la revenirea in tara: Am avut o sansa cu Serena

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 5 WTA, a declarat, vineri, la revenirea in tara dupa participarea la US Open, ca nu este o surpriza ca americanca Serena Williams a pierdut primul loc in clasamentul mondial.

Simona Halep, elogiata de presa internationala in ciuda faptului ca a pierdut din nou in fata veteranei Serena Williams: O confruntare titanica

Simona Halep, locul 5 WTA si cap de serie numarul 5, a fost invinsa, joi, cu scorul de 6-2, 4-6, 6-3, de americanca Serena Williams, locul 1 WTA, in sferturile de finala ale US Open.

LIVE TEXT. Simona Halep eliminata foarte greu de Serena Williams la US Open: 6-2, 4-6, 6-3

Simona Halep si Serena Williams au jucat un tenis excelent in poate cel mai asteptat meci al actualei editii la US Open. Confruntarea a durat putn peste doua ore si s-aterminat cu succesul Serenei in trei seturi: 6-2, 4-6 si 6-3 in decisiv.

LIVE TEXT. Simona Halep a fost eliminata foarte greu de Serena Williams, la US Open: 6-2, 4-6, 6-3

Simona Halep participa la turneul de la Tokyo

Oprita de Serena Williams in sferturi de finala la US Open, Simona Halep trece Oceanul Pacific pentru a evolua saptamana viitoare la turneul WTAde la Tokyo.

Simona Halep, eliminata dramatic de Serena Williams de la US Open in urma unui meci incredibil. Cea mai buna jucatoare din lume a aplaudat-o la finalul jocului: A facut ce trebuia sa faca, sa lupte pentru fiecare minge

Simona Halep a fost eliminata din cadrul turneului de la US Open de liderul mondial Serena Williams. Halep a pierdut cu scorul de 2-6, 6-4, 3-6 la capatul unui meci excelent in care a reusit sa.

LIVE US Open: Simona Halep-Serena Williams (2:00)

Simona Halep a jucat pana acum de fiecare data in acest an la US Open de la ora 18:00 a Romaniei in primul meci al zilei, dar contra Serenei Williams se schimba datele problemei fiind vorba de un meci in care este angrenata favorita numarul unu.

Organizatorii de la US Open au anuntat ora meciului Simona Halep-Serena Williams

US Open: Serena Williams vs Simona Halep 6-2, 4-6, 6-3/ Halep, eliminata in sferturi - Serena, masina de servit

Simona Halep a reusit in setul doi al partidei cu Serena Williams din sferturile de finala de la US Open) poate cel mai bun tenis al sau, jucatoarea nascuta la Constanta avand momente in care a dominat-o pe sportiva care se afla pe locul intai in lume. Nu a fost insa suficient: Serena a servit in nenumarate randuri precum in circuitul masculin a bifat 18 asi), iar victoria i-a revenit dupa doua ore si 14 minute scor 6-2, 4-6, 6-3). In urma acestui rezultat, Halep ramane cu o singura victorie impotriva Serenei, in noua intalniri directe.

Simona Halep-Serena Williams. Halep isi face curaj inainte de meci

Simona Halep va juca o partida extrem de importanta in aceasta noapte, in sferturile de finala de la US Open, cu Serena Williams. Meciul va fi in direct de la ora 2:00 pe Eurosport 1, scrie.

actualitate, 07:00