01:05

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros. Florin Mergea, in semifinale la dublu

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi, scor 6-4, 6-3, pe americanca Sloane Stephens. A patra jucatoare a lumii si cap de serie. continuă pe Antena3

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi, scor 6-4, 6-3, pe americanca Sloane Stephens. Stire in curs de actualizare.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat , in premiera, in optimile de finala ale Roland Garros, dupa ce a invins-o azi, cu 6-3, 6-0 intalnirea cu Maria Teresa Torro-Flor. Halep o va intalni in optimi pe castigatoarea jocului Sloane Stephens- Ekaterina Makarova. Stephens are 6-3 an primul set si 4-3 in al doilea set.

LIVE SCORE: Simona Halep s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat luni in sferturile de finala de la Roland Garros. Romanca, locul 4 WTA, a avut nevoie de o ora si 18 minute pentru a o invinge pe Sloane Stephens, clasata pe locul 19 WTA, scor 6-4,.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Roland Garros, dupa un nou succes convingator

Simona Halep este de neoprit. A patra jucatoare a lumii s-a calificat in optimile de finala la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului, dupa ce a obtinut o noua victorie convingatoare. Romanca a.

Tenis: Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Roland Garros

Simona Halep, cap de serie numarul 4 si locul 4 WTA, s-a calificat, sambata, in optimi la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, aceasta fiind cea mai buna performanta a romancei la turneul de la Paris,.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala, cea mai buna performanta la Roland Garros

Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 4 si locul 4 WTA, s-a calificat, sambata, in optimi la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, aceasta fiind cea mai buna performanta a romancei la turneul de la Paris.

Roland Garros: Simona Halep o va infrunta pe Svetlana Kuznetova in sferturile de finala

Simona Halep s-a calificat, in premiera, in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros dupa ce a invins-o cu 6-4, 6-3 pe Sloane Stephens din Statele Unite ale Americii. in sferturi, Halep o va intalni pe castigatoarea meciului dintre Svetlana Kuznetsova- Lucie Safarova.

Simona Halep, pentru prima data in sferturile de finala la Roland Garros

Pentru prima data in cariera sa, jucatoarea de tenis din Constanta Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de tenis de la Roland Garros, considerat unul dintre cele mai importante turnee, potrivit surselor din presa.

Roland Garros: Simona Halep, calificata in sferturi, dupa 6-4, 6-3 cu Stephens