12:30

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Melbourne. La final si-a criticat dur serviciul

Fosta lidera mondiala a avut nevoie de trei seturi pentru a trece de Victorija Golubic din Elvetia, cu 6-2, 5-7, 6-4. continuă pe Online Sport

Simona Halep, in sferturi la Melbourne Summer Set 1. Urmeaza meciul cu Viktorija Golubic

Simona Halep a trecut fara emotii de Gabriela Ruse, in turul trei la Melbourne Summer Set 1, scor 6-2,6-1, dupa doar 61 de minute de joc. Urmatorul meci il va disputa impotriva Viktorijei Golubic, din Elvetia, locul 43 in clasamentul WTA si favorita numarul sase in competitia din Australia. Simona Halep o va infrunta pe .

Cand va avea loc meciul Simona Halep vs Gabriela Ruse de la WTA Melbourne

Simona Halep a trecut de australianca Destanee Aiava 316 WTA - venita din calificari) in primul tur de la WTA Melbourne. in optimi, sportiva noastra o va infrunta pe compatrioata Gabriela Ruse, iar organizatorii au anuntat ora duelului care va avea loc joi.

Simona Halep va debuta miercuri la WTA Melbourne - Ora de start a partidei cu Destanee Aiava

Organizatorii de la WTA Melbourne Summer Set 1 au anuntat programul zilei de miercuri, iar Simona Halep va debuta in sezonul 2022 pe Rod Laver Arena.

Cand joaca Simona Halep in semifinalele de la WTA Melbourne

Organizatorii turneelor Melbourne WTA 250) au facut public programul zilei de sambata, una in care va avea loc si duelul din semifinale dintre Simona Halep si Qinwen Zheng Summer Set 1).

Ce spune Simona Halep despre duelul cu Gabriela Ruse din optimile WTA Melbourne

Simona Halep a facut pasul spre optimile WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie fara mari batai de cap contra jucatoarei Destanee Aiava 316 WTA, venita din calificari). La finalul partidei, Simona a vorbit despre urmatorul duel din competitie, cel impotriva compatrioatei Gabriela Ruse.

Simona Halep, in sferturi la WTA Melbourne - A castigat clar duelul romanesc cu Gabriela Ruse

Simona Halep a obtinut calificarea in sferturile WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie in doua seturi scor 6-2, 6-1) in fata compatrioatei Gabriela Ruse. Fosta lidera mondiala are o serie impresionanta impotriva sportivelor din Romania: a ajuns la cea de-a 17-a victorie consecutiva.

Simona Halep si Gabriela Ruse, eliminate in primul tur al WTA Melbourne la dublu

Perechea Simona Halep Gabriela Ruse a parasit WTA Melbourne Summer Set 2 in primul tur, cele doua romance fiind invinse de dublul Bernarda PeraKaterina Siniakova SUACehia).

Simona Halep, in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa un meci dramatic cu Viktorija Golubic. Cu cine va juca in runda urmatoare

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set, dupa ce a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elvetianca Viktorija Golubic, locul 43 WTA. Halep a fost aproape sa piarda un meci pe care l-a avut in mana, conducand cu 6-2, 4-2.

Simona Halep, dupa meciul cu Viktorija Golubic: Serviciul meu a fost de rahat. imi cer scuze pentru cuvant, dar asa a fost

Simona Halep, locul 20 WTA, s-a calificat in semifinalele de la Melbourne Summer Set dupa ce a trecut de Viktorija Golubic, locul 43 WTA, cu 6-2, 5-7, 6-4. La final, romanca a spus ca a .

actualitate, 12:30