06:30

Simona Halep, in semifinale la WTA Linz - A invins-o cu 6-0 in setul decisiv pe Jasmine Paolini

Jasmine Paolini a inceput mult mai bine partida din sferturile turneului de la Linz si a condus-o cu 6-4, 3-1 pe Simona Halep. Romanca nu a renuntat la lupta, a facut rebreak si s-a calificat in penultimul act al competitiei de categorie WTA 250 dupa ce a castigat noua gameuri la rand 4-6, 7-5, 6-0). continuă pe Hotnews

Cand joaca Simona Halep in sferturile de la WTA Linz

Organizatorii turneului de categorie WTA 250 de la Linz au facut public programul zilei de miercuri, una in care va avea loc si duelul din sferturi dintre Simona Halep si Jasmine Paolini.

Simona Halep s-a facut de ras in Austria, in timpul unui interviu. Ce a zis romanca VIDEO

Simona Halep a facut o gafa la un interviu. Sportiva s-a facut de ras in timp ce oferea un interviu. Ce gafa a facut Simona Halep in Austria Simona Halep participa la turneul WTA de la Linz, din Austria, unde a reusit sa o invinga pe Aliaksandra Sasnovich, cu scorul de 7-5, 6-3. Sportiva acordat .

Simona Halep, in sferturi la WTA Linz - Revansa luata cu Aliaksandra Sasnovich

Nu a prins neaparat cea mai buna zi, dar s-a declarat multumita la final pentru victorie 7-5, 6-3). Simona Halep si-a luat revansa in fata jucatoarei Aliaksandra Sasnovich, cea care o elimina de la Indian Wells acum cateva saptamani. Simona s-a calificat in sferturile WTA Linz, faza a competitiei unde Romania mai are o sportiva: Jaqueline Cristian. Cine este adversara Simonei Halep din sferturile WTA Linz.

Simona Halep trece de Aliaksandra Sasnovich in turul 2 la Linz

Simona Halep a debutat cu dreptul la turneul WTA 250 de la Linz, Austria.

Simona Halep, explozie de nervi in timpul meciului de la Linz: Dai ca disperata

Simona Halep a rabufnit in timpul meciului de la Linz. Ce a facut campioana noastra in meciul cu Aliaksandra Sasnovich? Fanii jucatoarei de tenis au privit totul cu mare interes. Simona Halep a explodat: iesire nervoasa in timpul meciului Simona Halep a jucat cu Aliaksandra Sasnovich si a avut un set complicat contra adversarei, lucru .

Simona Halep, la trei meciuri de titlu la turneul de la Linz

Simona Halep, cap de serie numarul 2 la Upper Austria Ladies Linz, a trecut greu de Aliaksandra Sasnovich, in 2 seturi, 7-5, 6-3.

Simona Halep spune cum a reusit sa intoarca soarta meciului cu Jasmine Paolini

Simona Halep s-a calificat in semifinale la WTA Linz dupa ce a revenit spectaculos in fata italiencei Jasmine Paolini, scor 4-6, 7-5, 6-0. Dupa meci, Simona a vorbit despre iesirile sale nervoase si a explicat cum a reusit sa intoarca soarta partidei in favoarea sa.

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Linz

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, a doua favorita, s-a calificat, la mare lupta, in semifinalele turneului WTA 250 de la Linz Austria), dotat cu premii totale de 189. 708 euro, dupa ce a invins-o pe italianca Jasmine Paolini, miercuri seara, cu 4-6, 7-5, 6-0. Halep 30 ani, 22 WTA) a reusit sa castige, dupa o .

Simona Halep, calificata in semifinalele turneului de la Linz. Victorie cu emotii

Simona Halep 30 de ani, 22 WTA) a reusit sa se califice in semifinalele turneului de la Linz, dupa o partida de 2 ore si 14 minute disputata in fata italiencei Jasmine Paolini 25 de .

Simona Halep revine, miercuri, pe teren la Linz

Desemnata cap de serie numarul 2 la turneul WTA 250 de la Linz, Simona Halep o va intalni in sferturile programate, miercuri, pe italianca Jasmine Paolini, a 7-a favorita.

actualitate, 06:30