06:15

Simona Halep, victorie FANTASTICA in fata Victoriei Azarenka. in PREMIERA, in semifinalele US Open!

Simona Halep, cap de serie 2, joaca, miercuri, impotriva Victoriei Azarenka, favorita numarul 20, in sferturile de finala ale US Open. Romanca o va intalni pentru prima data pe actuala eleva a lui Wim Fissette de cand a cunoscut explozia sa de forma, in 2013. continuă pe România Liberă

Simona Halep se califica in semifinale la US Open, dupa o victorie mare in fata Victoriei Azarenka

Simona Halep-Victoria Azarenka 6-3, 4-6, 6-4. S-a terminat! Romanca reuseste cea mai mare performanta a carierei sale la US Open si prima victorie in fata Azarenkai! 6-3, 4-6, 5-4 6-3, 4-6, 5-36-3, 4-6, 4-36-3,.

Simona Halep a marturisit ca a avut un moment cand isi pierduse speranta: Am crezut ca anul s-a terminat pentru mine

Simona Halep va juca pentru un loc in finala de US Open, dupa o victorie fantastica in fata Viktoriei Azarenka, care a aratat din nou clasa jucatoarei noastre.

Adevarul Live, ora 15.00: Simona Halep, in semifinalele US Open! Ce sanse are Simona sa castige primul Grand Slam

Simona Halep s-a calificat in semifinalele US Open, dupa o victorie superba contra Victoriei Azarenka, din Belarus.

Simona Halep stie unde face diferenta fata de celelalte jucatoare din circuit: Parintii mei mi-au dat asta

Simona Halep culege aplauze la scena deschisa, gratie evolutiilor extraordinare pe care le are la turneul US Open 2015.

CTP, avertisment dur pentru Simona Halep: Este condamnata in fata Azarenkai daca nu schimba...

Cunoscutul jurnalist si comentator de tenis Cristian Tudor Popescu a facut o analiza pertinenta, pentru ring, privind jocul Simonei Halep de la US Open.

Cristian Tudor Popescu, dupa victoria uriasa a Simona Halep in fata Viktoriei Azarenka: I-as pupa adidasii!

Simona Halep s-a calificat in semifinelele turneuluid e la US Open dupa o victorie fantastica in fata bielorusei Viktoria Azarenka, de care a trecut in trei seturi.

US Open: Simona Halep vs Sabine Lisicki 6-7(6), 7-5, 6-2/ Victorie cu inima - Simona Halep, in sferturile competitiei americane

Simona Halep cap de serie numarul doi) a avut parte de o partida interzisa cardiacilor cu Sabine Lisicki favorita numarul 24), jucatoarea noastra parcurgand drumul de la agonie la extaz de mai multe ori. Dupa ce a pierdut dramatic primul set in tie-break la sase), Simona a strans din dinti, a luptat pana la epuizare si reusit sa se califice in premiera in sferturile de la US Open 6-7, 7-5, 6-2). Pentru un loc in semifinalele competitiei de la Flushing Meadows, Halep va lupta cu Viktoria Azarenka.

CTP: Simona Halep, miez de stea! O mai critic cand cred ca e nevoie, dar pentru meciul cu Azarenka i-as pupa adidasii!

Cristian Tudor Popescu continua sa analizeze evolutiile Simonei Halep la US Open. Jurnalistul o compara pe tenismena romanca cu un miez de stea, iar meciul de miercuri spre joi, impotriva Victoriei Azarenka,.

LIVE TEXT Simona Halep - Victoria Azarenka: 6-3, 4-6, 1-2. Meciul, intrerupt de PLOAIE! US Open 2015

LIVE TEXT Simona Halep - Victoria Azarenka: 6-3, 4-6, 0-1. INCREDIBIL, decizie fara precedent! US Open 2015

actualitate, 06:15