17:30

Victorie de moral pentru Viktoria Plze328;, inaintea returului cu Petrolul Ploiesti, din turul trei preliminar Europa League

Viktoria Plze328; a invins FK Jablonec, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 3-1. Partida s-a disputat in cadrul celei de-a doua etape a campionatului din Cehia. Gazdele vor intalni, joi, Petrolul Ploiesti, in returul turului trei preliminar Europa League, dupa ce prima mansa s-a incheiat la egalitate 1-1). continuă pe Adevărul

Petrolul, repetitie reusita cu Botosani inaintea returului cu Plzen

Petrolul Ploiesti a castigat de o maniera categorica disputa cu FC Botosani din etapa a 2-a a Ligii 1, scor 4-1, la capatul unui meci decis dupa primul sfert de ora. Adrian Mutu a jucat toate minutele si a marcat un gol cu capul, pasand apoi decisiv la reusita de 2-0 a lui Albin. Petrolul are sase puncte din sase posibile si toate gandurile ploiestenilor se indreapta spre returul din Cehia cu Viktoria Plzen.

actualitate, 17:30