00:07

VIDEO Euro 2016: Portugalia-Austria 0-0/ Ronaldo, nicio sansa in fata portarului Almer

Portugalia a reusit doar o remiza in fata Austriei, scor 0-0, in a doua etapa a Grupei F de la Euro 2016. Cristiano Ronaldo poate fi declarat ghinionistul partidei de pe Parc des Princes. In minutul 79, a ratat un penalty, dupa ce a trimis mingea in bara, iar golul marcat pe final de meci i-a fost anulat pentru pozitie de off-side. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Portugalia vs Austria. continuă pe Hotnews

Euro 2016: Portugalia - Austria, scor 0-0. Cristiano Ronaldo a ratat o lovitura de la 11 metri si a avut un gol anulat

Portugalia si Austria au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat sambata, e stadionul Parc des Princes din Paris, in grupa F a EURO 2016, potrivit digisport. ro. Rezultatul a pus.

EURO 2016: Portugalia - Austria 0-0. Cristiano Ronaldo, fara gol in ziua in care a marcat un record

Echipele de fotbal ale Portugalia si Austriei au terminat la egalitate, 0-0, meciul disputat sambata seara pe stadionul Parc des Princes din Paris, in grupa F a EURO 2016.

VIDEO Euro 2016: Islanda-Ungaria 1-1/ Islanda a ratat victoria pe final de meci

Islanda a remizat cu Ungaria, scor 1-1, in a doua etapa a Grupei F de la Euro 2016. Gylfi Sigurdsson a marcat primul gol al partidei de pe Stade Velodrome din Marseille, dupa ce a transformat un penalty in minutul 40. Saevarsson a marcat in propria poarta in minutul 88 si i-a adus un punct Ungariei, care se afla pe primul loc in Grupa F, cu 4 puncte. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Islanda vs Ungaria.

VIDEO Euro 2016: Spania - Turcia 3-0/ Diferenta cea mai mare de scor de pana acum

Spania si-a asigurat calificarea in optimile Euro 2016 dupa a doua partida din grupa, ibericii trecand lejer, scor 3-0, de Turcia. Morata 34', 48') si Nolito 37') au marcat pentru campioana en-titre. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Spania vs Turcia.

VIDEO EURO 2016: Italia - Suedia 1-0! Golul lui Eder din final califica Squadra Azzurra in optimi. Suedezii, furiosi pe arbitru

Italia a invins Suedia cu 1-0, prin golul marcat de Eder in minutul 88 al partidei de la Toulouse, si s-a calificat in optimile de finala de la EURO.

VIDEO Euro 2016: Belgia a facut instructie cu Irlanda, scor 3-0

Echipa nationala a Belgiei a invins, sambata, la Bordeaux, cu scorul de 3-0 0-0), reprezentativa Irlandei, intr-un meci din etapa a doua a grupei E de la Campionatul European din Franta.

Portugalia-Austria 0-0. Cristiano Ronaldo a ratat primul penalty de la Euro 2016

Reprezentativa Portugaliei a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata sambata, pe arena Parc des Princes din Paris, in compania selectionatei Austriei, in etapa a doua a grupei F de la Euro-2016, meci la care Cristiano Ronaldo a ratat un penalty.

Euro 2016 FOTOGALERIE Portugalia - Austria 0-0/ Lusitanii, fara victorie - Pe mana lui Ronaldo

Favorita clara a Grupei F de la Euro 2016, Portugalia ramane fara victorie si dupa a doua partida, lusitanii remizand, scor 0-0, cu Austria. Cristiano Ronaldo isi putea salva coechipierii in minutul 79, insa atacantul celor de la Real Madrid a ratat o lovitura de la 11 metri. Pentru a fi siguri de prezenta in optimile competitiei, portughezii sunt obligati sa invinga Ungaria, in ultimul meci din grupa.

Cristiano Ronaldo, cucerit de o animatoare la EURO 2016. Cine este femeia dupa care fotbalistul a intors capul (Video)

Admiratoarele lui Cristiano Ronaldo au simtit cum le musca sarpele geloziei vazandu-si idolul privind lung la una dintre animatoarele de la Euro 2016. S-a intamplat inaintea partidei Portugalia - Islanda, cand starul nu si-a ascuns interesul pentru respectiva hostess. Ba chiar s-a mai intors odata spre tanara si i-a zambit dulce. Iar ea a raspuns cu un suras.

Euro 2016, meciurile din 18 iunie: Belgia-Irlanda (16:00), Islanda-Ungaria (19:00), Portugalia-Austria (22:00)

Ziua de sambata de la Euro 2016 debuteaza cu partida dintre Belgia si Irlanda, fiind a patra confruntare din Grupa E. Urmatoarele doua dispute vor fi din Grupa F, Islanda-Ungaria 19:00) si Portugalia-Austria 22:00). Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport, ultimul meci al zilei putand fi urmarit si la Pro Tv.

actualitate, 00:07