15:15

VIDEO WTA Auckland: Amanda Anisimova, in sferturi; Petra Martic si Caroline Garcia, eliminate (Rezultatele zilei)

Amanda Anisimova 25 WTA), favorita numarul trei, a trecut fara emotii de rusoaica Daria Kasatkina 70 WTA), obtinand calificarea in sferturile turneului International de la Auckland. Petra Martic cap de serie 2) a parasit competitia, fiind invinsa de Alize Cornet. Nici Caroline Garcia 8) nu a reusit sa treaca de optimi, parcursul sau fiind oprit de Eugenie Bouchard. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Auckland: Serena Williams, in optimi - Victorie fara emotii cu Camila Giorgi

Serena Williams 10 WTA) s-a calificat in optimile turneului de la Auckland dupa o victorie lejera: 6-3, 6-2 cu Camila Giorgi 99 WTA). Disputa a durat o ora si 10 minute.

VIDEO WTA Auckland: Serena Williams si Caroline Wozniacki, invingatoare in primul meci de dublu jucat impreuna

Serena Williams si Caroline Wozniacki au facut in premiera pereche la turneul de la Auckland, acolo unde s-au calificat in sferturile probei de dublu. Cele doua au trecut de echipa japoneza Nao Hibino Makoto Ninomiya, scor 6-2, 6-4, dupa o ora si 11 minute de joc.

VIDEO WTA Auckland: Serena Williams si Caroline Wozniacki, in semifinalele probei de dublu

Serena Williams si Caroline Wozniacki s-au calificat lejer in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului International de la Auckland.

WTA Auckland: Petra Martic, a doua favorita a turneului, a fost eliminata

Jucatoarea croata de tenis Petra Martic, numarul 15 mondial si a doua favorita a turneului WTA de la.

VIDEO WTA Shenzhen: Garbine Muguruza, calificata in sferturi (Programul meciurilor)

Cap de serie numarul 6, Garbine Muguruza 35 WTA) s-a calificat in sferturile turneului International de la Shenzhen, dupa o victorie in doua seturi cu americanca Shelby Rogers 174 WTA), scor 6-1, 7-62).

VIDEO WTA Shenzhen: Aryna Sabalenka, detinatoarea trofeului, eliminata in optimi

Aryna Sabalenka 11 WTA), cap de serie numarul 2 si detinatoarea trofeului, a fost eliminata in optimile turneului de categorie International de la Shenzhen.

actualitate, 15:15