05:00

VIDEO WTA Doha: Final de drum pentru Monica Niculescu - A fost invinsa de Caroline Wozniacki (1 WTA)

Aventura Monicai Niculescu 92 WTA) la turneul de categorie Premier 5 de la Doha s-a oprit in optimi. Romanca nu a gasit solutii pentru jocul liderului mondial, Caroline Wozniacki 1 WTA), principala favorita, impunandu-se in doua seturi, scor 7-5, 6-1. Daneza a obtinut a noua victorie din tot atatea partide cu Niculescu, dupa 90 de minute de joc. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Doha: Slice-ul hartuitor - Monica Niculescu, victorie mare cu Maria Sharapova

Apele linistite sapa adanc - dupa un prim set pierdut 6-4, dupa o ora si doua minute), Monica Niculescu a dus pas cu pas disputa cu Maria Sharapova in zona de confort, jucatoarea noastra hartuind-o pe adversara cu slice-ul de forehand. Rusoaica a incercat sa ajusteze din mers, insa Monica s-a deplasat incredibil in defensiva, a jucat fiecare punct de parca i-ar fi depins viata de rezultatul partidei si s-a impus dupa doua si 38 de minute 4-6, 6-4, 6-3). Succesul o trimite pe Niculescu in turul doi al turneului Premier 5 de la Doha, acolo unde o va intalni pe invingatoarea dintre Magdalena Rybarikova 18 WTA) si Fatma Al Nabhani 520 WTA, wild card).

VIDEO Sarapova nu-si explica esecul cu Monica Niculescu: Trebuie sa mai vad meciul o data

Monica Niculescu a produs prima mare surpriza de la Doha, dupa ce a trecut de Maria Sarapova la capatul unui meci maraton.

Victoria carierei pentru Monica Niculescu, dupa un meci maraton cu Maria Sarapova la Doha

Monica Niculescu si Maria Sarapova s-au intalnit in primul tur al turneului de la Doha, care a inceput azi in Qatar.

Victoria carierei pentru Monica Niculescu, dupa un meci maraton cu Maria Sarapova, la Doha

MONICA NICULESCU-CAROLINE WOZNIACKI ONLINE STREAM LIVE VIDEO DIGISPORT. Meci infernal pentru Niculescu la Qatar Open

Jucatoarea romana de tenis Monica Niculescu s-a calificat, miercuri seara, in optimile de finala ale turneului WTA de la Doha Qatar), dotat.

WTA Doha: Zi plina pentru fetele noastre - Simona Halep, Sorana Cirstea, Monica Niculescu si Mihaela Buzarnescu vor evolua miercuri

Zi incarcata pentru tenisul romanesc la Doha: patru jucatoare din tara noastra urmand sa evolueze in turul doi al turneului de categorie Premier 5: Simona Halep, Sorana Cirstea, Monica Niculescu si Mihaela Buzarnescu.

Rezultat incredibil! Monica Niculescu a invins-o pe Maria Sharapova la Doha

Victorie senzationala pentru Monica Niculescu in turul intai al turneului de la Doha. Romanca a trecut in primul tur de fostul numar 1 mondial si de 5 ori castigatoare de Grand Slam, Maria.

Monica Niculescu a irosit o sansa mare si n-a rezistat in fata liderului mondial Caroline Wozniacki

Romania a ramas cu o singura jucatoare de tenis in turneul de la Doha, dupa ce si Monica Niculescu a fost eliminata.

actualitate, 05:00