01:05

WTA Doha: Final de drum pentru Monica Niculescu - A fost invinsa de Caroline Wozniacki 1 WTA). continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Doha: Final de drum pentru Monica Niculescu - A fost invinsa de Caroline Wozniacki (1 WTA)

Aventura Monicai Niculescu 92 WTA) la turneul de categorie Premier 5 de la Doha s-a oprit in optimi. Romanca nu a gasit solutii pentru jocul liderului mondial, Caroline Wozniacki 1 WTA), principala favorita, impunandu-se in doua seturi, scor 7-5, 6-1. Daneza a obtinut a noua victorie din tot atatea partide cu Niculescu, dupa 90 de minute de joc.

VIDEO WTA Doha: Slice-ul hartuitor - Monica Niculescu, victorie mare cu Maria Sharapova

Apele linistite sapa adanc - dupa un prim set pierdut 6-4, dupa o ora si doua minute), Monica Niculescu a dus pas cu pas disputa cu Maria Sharapova in zona de confort, jucatoarea noastra hartuind-o pe adversara cu slice-ul de forehand. Rusoaica a incercat sa ajusteze din mers, insa Monica s-a deplasat incredibil in defensiva, a jucat fiecare punct de parca i-ar fi depins viata de rezultatul partidei si s-a impus dupa doua si 38 de minute 4-6, 6-4, 6-3). Succesul o trimite pe Niculescu in turul doi al turneului Premier 5 de la Doha, acolo unde o va intalni pe invingatoarea dintre Magdalena Rybarikova 18 WTA) si Fatma Al Nabhani 520 WTA, wild card).

Victoria carierei pentru Monica Niculescu, dupa un meci maraton cu Maria Sarapova la Doha

Monica Niculescu si Maria Sarapova s-au intalnit in primul tur al turneului de la Doha, care a inceput azi in Qatar.

Victoria carierei pentru Monica Niculescu, dupa un meci maraton cu Maria Sarapova, la Doha

WTA Doha: Zi plina pentru fetele noastre - Simona Halep, Sorana Cirstea, Monica Niculescu si Mihaela Buzarnescu vor evolua miercuri

Zi incarcata pentru tenisul romanesc la Doha: patru jucatoare din tara noastra urmand sa evolueze in turul doi al turneului de categorie Premier 5: Simona Halep, Sorana Cirstea, Monica Niculescu si Mihaela Buzarnescu.

Rezultat incredibil! Monica Niculescu a invins-o pe Maria Sharapova la Doha

Victorie senzationala pentru Monica Niculescu in turul intai al turneului de la Doha. Romanca a trecut in primul tur de fostul numar 1 mondial si de 5 ori castigatoare de Grand Slam, Maria.

Monica Niculescu a irosit o sansa mare si n-a rezistat in fata liderului mondial Caroline Wozniacki

Romania a ramas cu o singura jucatoare de tenis in turneul de la Doha, dupa ce si Monica Niculescu a fost eliminata.

WTA Doha: Monica Niculescu, in optimi dupa abandonul Magdalenei Rybarikova - Duel cu daneza Caroline Wozniacki (1 WTA)

Dupa ce a invins-o in runda inaugurala pe Maria Sharapova, Monica Niculescu isi continua aventura la turneul de categorie Premier 5 de la Doha: a beneficiat de abandonul Magdalenei Rybarikova Slovacia, 18 WTA), cap de serie numarul 14, la scorul de 6-7 6), 6-2, 3-0. In optimile competitiei din Qatar, jucatoarea aflata pe locul 92 WTA o va intalni pe daneza Caroline Wozniacki 1 WTA), principala favorita.

Monica Niculescu, victorie incredibila in fata Mariei Sarapova. Romanca s-a calificat in turul 2 de la turneul WTA din Doha

Monica Niculescu locul 92 WTA) a invins-o pe Maria Sarapova locul 41 WTA) si s-a calificat in turul 2 de la Doha Qatar), scor 4-6, 6-4, 6-3. Partida a fost de-a dreptul extenuanta pentru cele doua.