20:15

WTA Dubai: Karolina Pliskova, calificare in sferturi cu doar trei game-uri cedate

Karolina Pliskova nu a stat prea mult pe teren, favorita numarul doi obtinand calificarea in sferturile turneului Premier de la Dubai dupa un meci de o ora si 7 minute. continuă pe Hotnews

Turneul de la Dubai a ramas fara favorita numarul trei, Elina Svitolina parasind competitia de categorie Premier in turul al doilea. A fost un meci pierdut de-o maniera categorica de Elina: 2-6, 1-6 cu Jennifer Brady.

VIDEO WTA Dubai: infrangere drastica pentru favorita numarul trei - Cine a eliminat-o pe Elina Svitolina

Turneul de la Dubai a ramas fara favorita numarul trei, Elina Svitolina parasind competitia de categorie Premier in turul intai. A fost un meci pierdut de-o maniera categorica de Elina: 2-6, 1-6 cu Jennifer Brady.

WTA Dubai: Simona Halep, Karolina Pliskova si Garbine Muguruza s-au calificat in sferturi (Rezultatele zilei)

Ziua de miercuri a fost una buna pentru favoritele de la Dubai. Simona Halep cap de serie nr. 1), Karolina Pliskova 2), Aryna Sabalenka 7), Petra Martic 8) si Garbine Muguruza 9) s-au calificat in sferturi. Printre cele mai importante nume care au parasit competitia se afla Elise Mertens si Anastasia Pavlyuchenkova.

Simona Halep si-a aflat adversara din optimile WTA Dubai. Amintiri neplacute de la singurul duel direct de pana acum

Simona Halep, a doua tenismena a lumii, va da peste Ons Jabeur, locul 45 mondial, in optimile WTA Dubai - competitie pe care sportiva noastra o castiga in anul 2015. Tenismena tunisiana, beneficiara a unui.

WTA Dubai: Simona Halep vs Ons Jabeur 1-6, 6-2, 7-6(7) Halep, cu mari emotii in sferturi - A salvat o minge de meci

Timp de doua ore, Simona si-a cautat ritmul si executiile. A inceput rau meciul a pierdut primul set cu 6-1), a gasit puterea sa revina in al doilea 6-2), iar in decisiv a trecut de mai multe ori de la agonie la extaz si invers. A ratat trei mingi de meci, a salvat una a lui Ons Jabeur, iar intr-un final dramatic s-a impus cu 9-7 in tiebreak, calificandu-se in sferturile turneului de la Dubai Premier). Urmatoarea adversara: Aryna Sabalenka.

VIDEO WTA Dubai: infrangere pentru Kim Clijsters - Pasaje de joc incantatoare in meciul cu Garbine Muguruza

Kim Clijsters a disputat ultimul meci oficial in 2012, la US Open. Ajunsa la 36 de ani si mama a trei copii, sportiva din Belgia a facut pasul inapoi spre sportul de performanta, iar la revenire a fost invinsa de Garbine Muguruza in turul intai al turneului Premier de la Dubai. A fost 6-2, 7-66) pentru iberica, iar in setul al doilea Kim a aratat un tenis de mare calitate.

WTA Dubai: Sorana Cirstea si Ana Bogdan, in ultimul tur al calificarilor - Le-au invins pe principalele doua favorite

Sorana Cirstea 69 WTA) si Ana Bogdan 90 WTA) au ajuns in ultimul tur al calificarilor din cadrul turneului Premier de la Dubai, dupa victorii muncite in fata principalelor doua favorite. Cirstea a trecut de germana Julia Goerges 31 WTA), in timp ce Bogdan a invins-o dramatic pe chinezoaica Shuai Zhang 32 WTA).

VIDEO WTA Dubai: Sorana Cirstea, eliminata in primul tur de Anett Kontaveit

Sorana Cirstea 70 WTA), ajunsa pe tabloul principal dupa ce a trecut in calificari de jucatoare bine clasate, a fost invinsa de Anett Kontaveit 24 WTA) in primul tur al competitiei de la Dubai. A fost 6-1, 6-3 pentru jucatoarea din Estonia, dupa o ora si 12 minute de joc.

WTA Dubai: Sorana Cirstea si-a aflat adversara din primul tur

Venita din calificari, Sorana Cirstea 70 WTA) si-a aflat adversara din primul tur de la Dubai, ea urmand sa evolueze impotriva estonei Anett Kontaveit 24 WTA).

actualitate, 20:15