17:15

WTA Lyon: Ana Bogdan a parasit competitia in primul tur

Ana Bogdan 90 WTA) a fost eliminata in prima runda a turneului WTA International de la Lyon. Romanca a cedat in trei seturi in fata cehoaicei Tereza Martincova 132 WTA), scor 3-6, 6-4, 3-6, dupa o partida de o ora si 58 de minute. continuă pe Hotnews

WTA Monterrey: Venus Williams, eliminata in primul tur

Jucatoarea americana de tenis Venus Williams, fosta numarul unu mondial, a fost eliminata din primul.

WTA Monterrey: Venus Williams, eliminata in primul tur - infrangeri pe linie in acest an pentru americanca

Venus Williams 65 WTA), beneficiara unui wild card, a parasit si turneul de la Montterey inca din runda inaugurala. Americanca a fost invinsa de Anna Karolina Schmiedlova 199 WTA), jucatoare venita din calificari, scor 4-6, 6-3, 6-2.

Challenger Indian Wells: Marius Copil, invins in primul tur de locul 392 mondial

Marius Copil 183 ATP) a parasit inca din primul tur turneul challenger de la Indian Wells. Romanul a fost invins de americanul Raymond Sarmiento 392 ATP), scor 6-3, 6-3, dupa o ora si un minut de joc.

Jaqueline Cristian trece de primul tur la Lyon

Jucatoarea Jaqueline Cristian s-a calificat, luni, in optimile turneului WTA de la Lyon, dotat cu premii totale de 250. 000 de dolari.

WTA Lyon: Irina Bara, in optimi - Victorie muncita cu Timea Babos

Irina Bara 168 WTA) a muncit din greu pentru calificarea in optimile turneului de la Lyon. Venita din calificari, romanca a trecut de Timea Babos Ungaria, locul 99 WTA), scor 6-3, 6-72), 6-4, dupa un meci de doua ore si 43 de minute.

WTA Lyon: Perechea Andreea MituRaluca Olaru s-a calificat in sferturi, faza in care va juca si Laura Paar

Perechea Andreea MituRaluca Olaru, cap de serie numarul 4, a invins, marti, cu scorul de 2-6, 6-4, 10-4, cuplul francez Estelle CascinoElsa Jacquemot, calificandu-se in sferturile de finala ale probei dublu din cadrul turneului de categorie WTA International de la Lyon.

actualitate, 17:15