13:16

Asa am trait Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

Ultimul meci de simplu al confruntarii Cehia - Romania le-a adus pentru prima data fata in fata pe Katerina Siniakova si Mihaela Buzarnescu. continuă pe Online Sport

LIVE Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup (16:00)

Ultimul meci de simplu al confruntarii Cehia - Romania le aduce pentru prima data fata in fata pe Katerina Siniakova si Mihaela Buzarnescu.

LIVE Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

Asa am trait Karolina Pliskova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

De la ora 14:00 am transmis live text in aceasta pagina confruntarea dintre Karolina Pliskova si Mihaela Buzarnescu, prima a duelului Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Grupa Mondiala a Fed Cup.

Nu a fost loc de surprize in prima zi a confruntarii dintre Romania si Cehia din primul tur al Grupei Mondiale FedCup. Karolina Pliskova a invins-o pe Mihaela Buzarnescu, scor 6-1, 6-4 si le-a adus pe cehoaice in avantaj, insa Simona Halep a egalat pentru romance, dupa ce a dominat categoric confruntarea cu Katerina Siniakova si s-a impus cu 6-4, 6-0. Semifinalista competitiei va fi decisa in urma partidelor de duminica, zi care incepe cu scorul de 1-1.

VIDEO FedCup Romnia vs Cehia 1-1: Simona Halep a adus primul punct al fetelor noastre (6-4, 6-0 cu Siniakova); Mihaela Buzarnescu, depasita categoric de Karolina Pliskova (scor 6-1, 6-4)

Asa am trait Karolina Pliskova - Simona Halep in Fed Cup

Confruntarea Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup s-a reluat duminica, cu meciul vedeta al liderelor celor doua echipe, Karolina Pliskova si Simona Halep.

LIVE TEXT Sfeturile de finala ale Fed Cup: Cehia - Romania 1-0 Acum se joaca Katerina Siniakova - Simona Halep

In primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Mihaela Buzarnescu a fost invinsa fara drept de apel de Karolina Pliskova, scor 6-1, 6-4,.

Asa am trait Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup s-au infruntat Katerina Siniakova si Simona Halep.

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep (16:00)

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup se vor duela Katerina Siniakova si Simona Halep.

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

actualitate, 13:16