10:15

LIVE Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup (16:00)

Ultimul meci de simplu al confruntarii Cehia - Romania le aduce pentru prima data fata in fata pe Katerina Siniakova si Mihaela Buzarnescu. continuă pe Online Sport

LIVE Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

Asa am trait Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

Ultimul meci de simplu al confruntarii Cehia - Romania le-a adus pentru prima data fata in fata pe Katerina Siniakova si Mihaela Buzarnescu.

LIVE TEXT Sfeturile de finala ale Fed Cup: Cehia - Romania 1-0 Acum se joaca Katerina Siniakova - Simona Halep

In primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Mihaela Buzarnescu a fost invinsa fara drept de apel de Karolina Pliskova, scor 6-1, 6-4,.

Asa am trait Karolina Pliskova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

De la ora 14:00 am transmis live text in aceasta pagina confruntarea dintre Karolina Pliskova si Mihaela Buzarnescu, prima a duelului Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Grupa Mondiala a Fed Cup.

Nu a fost loc de surprize in prima zi a confruntarii dintre Romania si Cehia din primul tur al Grupei Mondiale FedCup. Karolina Pliskova a invins-o pe Mihaela Buzarnescu, scor 6-1, 6-4 si le-a adus pe cehoaice in avantaj, insa Simona Halep a egalat pentru romance, dupa ce a dominat categoric confruntarea cu Katerina Siniakova si s-a impus cu 6-4, 6-0. Semifinalista competitiei va fi decisa in urma partidelor de duminica, zi care incepe cu scorul de 1-1.

VIDEO FedCup Romnia vs Cehia 1-1: Simona Halep a adus primul punct al fetelor noastre (6-4, 6-0 cu Siniakova); Mihaela Buzarnescu, depasita categoric de Karolina Pliskova (scor 6-1, 6-4)

LIVE Sferturile de finala ale Fed Cup Cehia - Romania / Meciul 1: Karolina Pliskova - Mihaela Buzarnescu

De la ora 14. 00, Mihaela Buzarnescu 29 WTA) o intalneste pe Karolina Pliskova 5 WTA) in primul meci de simplu al intalnirii Cehia - Romania.

FedCup: Cehia vs Romnia - Balul va fi deschis de confruntarea dintre Karolina Pliskova si Mihaela Buzarnescu (Programul complet al meciurilor)

Vineri a avut loc tragerea la sorti a partidelor contand pentru disputa dintre Cehia si Romania, din sferturile FedCup 9-10 februarie). Primul meci al duelului de la Ostrava le va aduce fata in fata pe Karolina Pliskova si Mihaela Buzarnescu. Ziua de sambata va fi incheiata de confruntarea dintre Katerina Siniakova si Simona Halep. Partidele vor putea fi urmarite in direct pe Digisport si Telekom Sport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Karolina Pliskova - Simona Halep in Fed Cup (14:00)

Confruntarea Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup se reia, duminica, cu meciul vedeta al liderelor celor doua echipe, Karolina Pliskova si Simona Halep.