06:45

LIVE TEXT Sfeturile de finala ale Fed Cup: Cehia - Romania 1-0 Acum se joaca Katerina Siniakova - Simona Halep

In primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Mihaela Buzarnescu a fost invinsa fara drept de apel de Karolina Pliskova, scor 6-1, 6-4,. continuă pe Adevărul

Halep o spulbera pe Siniakova, scor 6-4, 6-0, si Romania egaleaza Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup.

In al doilea meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Simona Halep a avut o evolutie entuziasmanta.

LIVE Sferturile de finala ale Fed Cup Cehia - Romania / Meciul 1: Karolina Pliskova - Mihaela Buzarnescu

De la ora 14. 00, Mihaela Buzarnescu 29 WTA) o intalneste pe Karolina Pliskova 5 WTA) in primul meci de simplu al intalnirii Cehia - Romania.

FOTO Au impresionat prin eleganta! Cum s-au imbracat fetele noastre la dineul oficial dinaintea meciului de Fed Cup cu Cehia

Romania va infrunta Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup, partida urmand a avea loc in acest weekend la Ostrava.

Cand este programat duelul Simona Halep - Karolina Pliskova, meciul vedeta al partidei de Fed Cup, Cehia-Romania

Meciul Cehia Romania, din Fed Cup 2019, ne poate aduce o calificare in premiera in semifinalele Grupei Mondiale a competitiei.

Simona Halep a egalat situatia in Fed Cup, Cehia - Romania 1-1

Echipele Cehiei si Romaniei sunt la egalitate, 1-1, in sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup, dupa ce Simona Halep a invins-o pe Katerina Siniakova cu 6-4, 6-0, sambata, in Ostravar Arena din.

ANALIZA Care este atuul Romaniei in meciul de Fed Cup cu Cehia si de ce gazdele sunt totusi favorite in acest duel

Echipa de Fed Cup a Romaniei infrunta in weekend, la Ostrava, Cehia, echipa cu sase trofee in ultimele opt editii ale competitiei pe natiuni din tenisul feminin.

Cehia conduce Romania dupa primul meci din Fed Cup. Pliskova a trecut fara emotii de Buzarnescu, scor 6-1, 6-4

In primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Mihaela Buzarnescu 29 WTA) a intalnit-o pe Karolina Pliskova 5 WTA).

Cehia porneste in avantaj. Care este bilantul direct al jucatoarelor care se intalnesc azi in meciul de Fed Cup

Romania si Cehia joaca azi si maine, la Ostrava, in sferturile de finala ale Fed Cup, prima partida fiind programata sambata, de la ora 14.

Simona Halep, nemultumita de conditiile de la Ostrava. Ce nu-i convine numarului 3 mondial la sala in care se va juca meciul cu Cehia, din sferturile Fed Cup

Romania va intalni in acest weekend Cehia, in sferturile de finala ale Fed Cup, partda urmand a avea loc, in deplasare, la Ostrava.

actualitate, 06:45