17:30

Asa am trait Simona Halep - Qiang Wang in sferturi la Miami

Simona Halep a intalnit-o pe chinezoaica Qiang Wang, miercuri, in sferturile de finala la Miamia Open. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video . continuă pe Online Sport

LIVE Simona Halep - Qiang Wang in sferturi la Miami (19:00)

Simona Halep o intalneste pe chinezoaica Qiang Wang, miercuri, in sferturile de finala la Miamia Open. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVE Simona Halep - Qiang Wang in sferturi la Miami

WTA Miami: Simona Halep vs Qiang Wang se va disputa miercuri, de la ora 19:00

Organizatorii turneului Premier Mandatory de la Miami au anuntat programul zilei de miercuri, disputa dintre Simona Halep 3 WTA) si Qiang Wang 18 WTA) din sferturi urmand sa fie prima a zilei de pe arena centrala Hard Rock Stadium). Duelul va incepe la ora 19:00 ora Romaniei), urmand sa fie in direct pe Digisport si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Qiang Wang 0-0

Qiang Wang este genul de jucatoare rapida, care acopera foarte bine terenul si care este capabila sa stea fara probleme in schimburi lungi. A ajuns in prima parte a ierarhiei WTA se afla pe 18) dupa ce in toamna trecuta a avut o perioada foarte buna in partea asiatica a sezonului. Meciul cu Simona Halep din sferturile de la Miami - Premier Mandatory) va fi in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro de la ora 19:00.

LiveText Simona Halep vs Qiang Wang 6-4, 0-0

Intr-un moment in care conducea pe tabela 4-3 in primul set, dar tocmai isi pierduse serviciul), Simona Halep si-a varsat nervii pe baietii din loja ei, ducand apoi un razboi imaginar cu acestia. Nervii au fost aproape sa o coste pierderea setului al doilea a fost condusa cu 5-1). A reusit sa produca o noua revenire incredibila si sa castige mansa cu 7-5. Halep trece de Qiang Wang 18 WTA), se califica in semifinalele de la Miami a egalat cea mai buna performanta la aceasta competitie) si este in grafic pentru revenirea pe locul 1 in lume.

VIDEO Simona Halep, festivalul nervilor, lupta imaginara cu propria-i loja si calificarea in semifinalele de la Miami (6-4, 7-5 cu Qiang Wang)

Intr-un moment in care conducea pe tabela 4-3 in primul set, dar tocmai isi pierduse serviciul), Simona Halep si-a varsat nervii pe baietii din loja ei, ducand apoi un razboi imaginar cu acestia. Nervii au fost aproape sa o coste pierderea setului al doilea a fost condusa cu 5-1). A reusit sa produca o noua revenire incredibila si sa castige mansa cu 7-5. Halep a trecut de Qiang Wang 18 WTA), s-a calificat in semifinalele de la Miami a egalat cea mai buna performanta la aceasta competitie) si este in grafic pentru revenirea pe locul 1 in lume.

Asa am trait Simona Halep - Venus Williams in optimi la Miami Open

Simona Halep a intalnit-o pe Venus Williams, luni seara, dupa ora 23:30 a Romaniei, intr-un meci din optimile de finala la Miami Open. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

Simona Halep in semifinale la Miami dupa o revenire fabuloasa de la 1-5 in setul doi

Simona Halep a invins-o pe chinezoaica Qiang Wang, cu 6-4, 7-5, pentru calificarea in careul de asi de la Miami Open. In setul al doilea jucatoarea din Romania a intors rezultatul de la 1-5 si 0-40 la 4-5.

Simona Halep, victorie magnifica la Miami VIDEO

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul trei mondial, s-a calificat cu dificultate in optimile de finala ale turneului WTA de la Miami Florida), dotat cu premii totale de 9. 428 dolari, duminica,.

actualitate, 17:30