10:46

Buzarnescu, descatusata: Victorie uriasa la Charleston! Mihaela a reusit sa castige doua meciuri la rand dupa 240 de zile

Mihaela Buzarnescu 30 WTA) a abordat turneul de la Charleston, avand un bilant catastrofal in 2019: o victorie in 11 partide! Succesul din turul I insa a scapat-o de o mare presiune mentala. continuă pe Adevărul

WTA Charleston: Mihaela Buzarnescu leaga doua victorii dupa o perioada de opt luni (6-3, 6-2 vs Lauren Davis)

Mihaela Buzarnescu are un inceput bun de turneu la Charleston Carolina de Sud). Jucatoarea in varsta de 30 de ani s-a calificat in optimi, dupa ce a castigat pentru prima oara dupa o perioada de opt luni doua meciuri consecutive. in sferturi, Miki a trecut de americanca Lauren Davis 184 WTA), scor 6-3, 6-2, dupa o ora si 11 minute de joc.

actualitate, 10:46