22:30

Dupa o victorie incredibila in sferturile de la Doha in care a trecut de Catherine Bellis, cu 6-0 6-4, Simona Halep a anuntat vineri seara ca se retrage din turneu pentru ca este accidentata la picior, aceeasi. continuă pe B1

Veste cumplita de la Doha: Simona Halep s-a retras accidentata. Nu va participa nici la Dubai (VIDEO)

LIVE VIDEO, direct de la Doha - Simona Halep vs CiCi Bellis. Jucatoarea noastra si-a surclasat adversara in primul set

Simona Halep joaca in sferturile de finala ale turneului de la Doha impotriva americancei CiCi Bellis, numarul 48 WTA.

VIDEO LIVE, in direct de la Doha - Simona Halep vs Anastasia Sevastova, pentru un loc in sferturile de finala

Simona Halep joaca acum in optimile de finala ale turneului de la Doha, contra jucatoarei din Letonia, Anastasia Sevastova.

Veste buna pentru Simona Halep! Doua adversare mari s-au retras de la turneul de tenis din Dubai

Fostul numar 1 mondial Maria Sarapova, dar si finalista de anul trecut de la US Open, Madison Keys, au anuntat ca se retrag de la turneul Premier de la Dubai, dotat cu premii in valoare de 733,900 de dolari, ce va.

VIDEO Simona Halep e in semifinalele turneului de la Doha. Victorie cu un prim set remarcabil contra americancei Bellis

Simona Halep a terminat victorioasa meciul din sferturile de finala ale turneului de la Doha impotriva americancei CiCi Bellis, numarul 48 WTA.

VIDEO Simona Halep, de neoprit la Doha! A trecut la pas de Anastasia Sevastova si va juca in sferturile de finala

Simona Halep a obtinut o victorie clara in optimile de finala ale turneului de la Doha, contra jucatoarei din Letonia, Anastasia Sevastova.

VIDEO WTA Doha: Simona Halep vs Catherine Bellis 6-0, 6-4/ Halep, calificata in semifinale - Duel cu Garbine Muguruza

In ciuda scorului categoric 6-0, 6-4), Simona Halep nu a avut deloc o misiune usoara in fata americancei Catherine Bellis locul 48 WTA), jucatoare venita din calificari. Dupa un prim set in care i-a predat o adevarata lectie de tenis sportivei in varsta de 18 ani, Simona a scazut nivelul jocului in actul secund, a gresit mai mult, iar Bellis a profitat si a pus-o de multe ori in dificultate. Halep a gestionat insa cu inteligenta punctele importante din finalul partidei si s-a impus dupa o ora si 22 de minute de joc, asigurandu-si astfel un loc in semifinalele turneului de categorie Premier 5 de Doha.

VIDEO WTA Doha: Simona Halep vs Anastasija Sevastova 6-4, 6-3/ Halep, calificare la pas in sferturi - Aproape de nivelul maxim

Simona Halep a avut nevoie o ora si sase minute pentru a-si trece in cont a cincea victorie consecutiva in fata letonei Anastasija Sevastova 15 WTA, favorita numarul 13). A fost 6-4, 6-3 pentru numarul 2 WTA, care si-a asigurat astfel prezenta in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier 5 de la Doha. Se actualizeaza.

Veste trista pentru toti romanii. Simona Halep s-a retras din turneul de la Doha

Calificata in semifinalele turneului WTA de la Doha, Simona Halep a trebuit sa se retraga din turneu din cauza unei accidentari la picior. Dupa ce a efectuat un RMN, rezultatele au aratat ca jucatoarea.

Simona Halep s-a retras din turneul de la Doha, imediat dupa ce se calificase in semifinala !

Abia calificata, vineri, in semifinalele turneului WTA de la Doha, Simona Halep a fost nevoita sa se.

actualitate, 22:30