01:05

Concluzie la Cupa Confederatiilor: Brazilia renaste! Cine sunt cei care au desfiintat Spania, campioana mondiala si europeana

Cu un an inainte de CM 2014, nationala sud-americana si-a depus candidatura la titlu. A castigat Cupa Confederatiilor, dupa ce a desfiintat Spania, 3-0 in finala de pe Maracana. continuă pe Adevărul

Cupa Confederatiilor: Brazilia - Spania 3-0. Finala incendiara pe Maracana!.

Reprezentativa Braziliei a castigat Cupa Confederatiilor pentru a treia oara consecutiv, dupa ce a invins campioana mondiala en-titre, Spania, cu scorul de 3-0, potrivit Mediafax. Finala de pe Maracana nu a fost lipsita de evenimente. Meciul de duminica, de la Rio de Janeiro a fost un preambul al Cupei Mondiale de anul viitor, care va fi gazduita tot de Brazilia. Selectionata Spaniei a avut un parcurs modest in ultimele doua meciuri, in meciul din semifinale, cu Italia, reusind sa castige abia .

Brazilia calca Spania in picioare si cucereste Cupa Confederatiilor

Cu un an inaintea turneului final al Cupei Mondiale, Brazilia straluceste pe propriul teren si castiga de o maniera entuziasmanta Cupa Confederatiilor in fata Spaniei, detinatoarea titlului mondial si european.

Cupa Confederatiilor: Brazilia - Spania 3-0 (repriza secunda) Ibericii, in genunchi/ Italia a invins Uruguayul in finala mica dupa penalty-uri

Brazilia conduce la pauza cu 2-1 Spania in finala Cupei Confederatiilor. Jucatorii carioca au deschis rapid scorul min 2) atunci cand Fred a profitat de o balbaiala in apararea spanioilor. Brazilienii au dominat copios intreaga repriza ratand mau multe ocazii si reusind sa duca scorul la 2-0 in prin Neymar in finalul reprizei, imediat dupa ocazia imensa ratat de Iniesta. Reprezentativa Italiei a invins in finala mica, duminica, la Salvador, cu scorul de 5-4 in urma loviturilor de departajare, nationala Uruguayului. Repriza secundamin 68 Cartonas rosu pentru Pique ptr o intrare mai dura la Neymarmin 55. Penalty pentru Spania, dar Ramos trage pe langa poartamin 48 GOOOL Brazilia Scenariul se repeta si Fred marcheaza din nou in debut de rerpizamin 45 GOOOL Brazilia Inscrie Neymar cu un sut sub transversalamin 2 GOOOL Brazilia deschide scorul prin Fred chiar in minutul 2meciul este transmis live de TVR si online de TVR Plus.

Cupa Confederatiilor: Brazilia - Spania 3-0 in finala. Ibericii, in genunchi/ Italia a invins Uruguayul in finala mica

Brazilia a demolat pur si simplu Spania in finala Cupei Confederatiilor castigand de o maniera categorica. Jucatorii carioca au deschis rapid scorul min 2) prin Fred si au dominat copios intreaga repriza reusind sa majoreze scorul la 2-0 in prin Neymar min 45). Repriza secunda a inceput identic, Fred facand 3-0 in minutul 48. Spania a aratat ceva mai bine in parte a doua a jocului cand a ratat un penalty si cateva ocazii bune de gol. Reprezentativa Italiei a invins in finala mica, duminica, la Salvador, cu scorul de 5-4 in urma loviturilor de departajare, nationala Uruguayului. Del Bosque, antrenor Spania: O seara trista pentru Spania. Fara discutie ca au fost mai buni.

MINUT CU MINUT Cupa Confederatiilor, Finala: Brazilia - Spania 3-0

Onlinesport. ro a transmis in aceasta noapte, LIVE de la ora 01:00, marea finala a Cupei Confederatiilor: Brazilia - Spania. A fost o finala asteptata de toata lumea intre principalele favorite la castigarea Cupei Mondiale din 2014.

LIVE Cupa Confederatiilor, Finala: Brazilia - Spania 1-0

Onlinesport. ro transmite in aceasta noapte, LIVE de la ora 01:00, marea finala a Cupei Confederatiilor: Brazilia - Spania. Este o finala asteptata de toata lumea intre principalele favorite la castigarea Cupei Mondiale din 2014.

LIVE Cupa Confederatiilor, Finala: Brazilia - Spania (01:00). Echipele de start

LIVE Cupa Confederatiilor, Finala: Brazilia - Spania (01:00)

VIDEO Cupa Confederatiilor: Spania invinge Italia doar la penalty-uri si merge in finala. Adversarul din ultimul act e Brazilia

Spania si Italia au avut nevoie de lovituri de departajare pentru a decide cine merge mai departe in finala cu Brazilia. Dupa 120 de minute de joc, scorul era egal, 0-0, intr-un meci in care squadra azzurra a aratat bine, iar Furia Roja a ratat cateva ocazii mari prin fundasul Pique.

Brazilia a castigat Cupa Confederatiilor, dupa 3-0 in finala cu Spania

Brazilia a oferit o adevarata demonstratie de forta in finala Cupei Confederatiilor, pe care a castigat-o cu 3-0 in fata Spaniei, anuntandu-se astfel una dintre marile favorite de la Cupa Mondiala de anul.