10:15

CSU Craiova - Honved: Nebunie in Banie! Universitatea se califica la loviturile de la 11 metri, dupa un meci in care arbitrul de centru a fost grav ranit

Universitatea Craiova s-a calificat in turul al treilea preliminar al Ligii Europa, dupa ce a trecut, joi, pe teren propriu, dupa executarea loviturilor de departajare, 3-1, de Honved Budapesta. continuă pe Adevărul

Incidente la CSU Craiova vs Honved: Arbitrul a avut nevoie de ingrijiri medicale dupa ce o petarda a explodat in apropierea lui

Arbitrul nord-irlandez Arnold Hunter a avut nevoie de ingrijiri medicale dupa ce o petarda a explodat in apropierea lui, la meciul CSU Craiova - Honved Budapesta, din Europa League.

Corneliu Papura, despre incidentele din meciul CSU Craiova vs Honved: Avem suporteri mai vulcanici, dar sunt destul de cuminti

Tehnicianul echipei CSU Craiova, Corneliu Papura, a declarat joi seara, dupa meciul de pe teren propriu cu Honved, marcat de incidente, ca oaspetii s-au rezumat la a se apara si ca adversara din urma cu patru zile din Liga I, Chindia Targoviste, este o formatie mult mai buna, potrivit News. ro. Acesta a afirmat si ca suporterii olteni sunt mai vulcanici, dar destul de cuminti.

CSU Craiova - Honved: Incidente grave in Banie. Arbitrul a avut nevoie de 7 minute de ingrijiri medicale si nu a putut continua meciul

In ultimul minut al celei de a doua reprize de prelungire, arbitrul partidei a fost afectat de o petarda care a explodat foarte aproape de el si de un obiect aruncat din tribuna.

CSU Craiova, in turul trei preliminar (3-1 cu Honved la loviturile de departajare) Pigliacelli a aparat trei penalty-uri. Meciul, intrerupt dupa ce o petarda a explodat langa arbitru

CSU Craiova s-a calificat in turul trei preliminar al Europa League, dupa ce a trecut de Honved Budapesta, scor 3-1 la loviturile de departajare 0-0 dupa 120 de minute, ca in tur). Meciul a fost intrerupt timp de jumatate de ora, dupa ce o petarda a explodat in apropierea arbitrului Arnold Hunter si acesta a fost lovit in cap cu un obiect cel mai probabil o bricheta). Portarul Mirko Pigliacelli a fost eroul oltenilor aparand trei penalty-uri.

Incidente grave la meciul Craiovei din Europa League: Arbitrul a fost lovit in cap cu un obiect aruncat din peluza galeriei oltenilor

Noi incidente socante care nu fac cinste fotbalului romanesc! Arbitrul meciului CSU Craiova - Honved Budapesta a fost lovit cu un obiect aruncat din peluza fanilor olteni si nu a mai putut continua meciul.

Asa am trait Universitatea Craiova - Honved Budapesta. Un meci haotic decis la 11 metri

De la 19:15 am transmis live text in aceasta pagina returul dintre Universitatea Craiova si Honved Budapesta, meci din turul 2 preliminar al Europa League. In tur a fost 0-0 dupa un meci dominat autoritar de olteni.

actualitate, 10:15