21:00

Corneliu Papura, despre incidentele din meciul CSU Craiova vs Honved: Avem suporteri mai vulcanici, dar sunt destul de cuminti

Tehnicianul echipei CSU Craiova, Corneliu Papura, a declarat joi seara, dupa meciul de pe teren propriu cu Honved, marcat de incidente, ca oaspetii s-au rezumat la a se apara si ca adversara din urma cu patru zile din Liga I, Chindia Targoviste, este o formatie mult mai buna, potrivit News. ro. Acesta a afirmat si ca suporterii olteni sunt mai vulcanici, dar destul de cuminti. continuă pe Hotnews

Incidente la CSU Craiova vs Honved: Arbitrul a avut nevoie de ingrijiri medicale dupa ce o petarda a explodat in apropierea lui

Arbitrul nord-irlandez Arnold Hunter a avut nevoie de ingrijiri medicale dupa ce o petarda a explodat in apropierea lui, la meciul CSU Craiova - Honved Budapesta, din Europa League.

CSU Craiova, in turul trei preliminar (3-1 cu Honved la loviturile de departajare) Pigliacelli a aparat trei penalty-uri. Meciul, intrerupt dupa ce o petarda a explodat langa arbitru

CSU Craiova s-a calificat in turul trei preliminar al Europa League, dupa ce a trecut de Honved Budapesta, scor 3-1 la loviturile de departajare 0-0 dupa 120 de minute, ca in tur). Meciul a fost intrerupt timp de jumatate de ora, dupa ce o petarda a explodat in apropierea arbitrului Arnold Hunter si acesta a fost lovit in cap cu un obiect cel mai probabil o bricheta). Portarul Mirko Pigliacelli a fost eroul oltenilor aparand trei penalty-uri.

Dialog halucinant intre Gheorghe Dinca si victima sa, Alexandra. Noi detalii despre cazul din Caracal

Gheorghe Dinca, criminalul din Caracal care a ucis fara mila doua tinere, pe care le-a luat la ocazie, a redat in fata oamenilor legii dialogul pe care l-a avut cu una dintre cele doua victime. in varsta de 66 de ani, barbatul a povestit ce s-a intamplat, dupa ce Alexandra Macesanu s-a urcat in masina .

Mediastandard.ro: Nici articolele despre tunelele din Bucegi nu mai sunt ce-au fost. Astazi: cazul argumentpress.ro

Demult nu mai citisem un articol cinstit si spumos despre tunelurile din Bucegi. Adica, sigur, ele sunt foarte des intalnite, dar aproape niciodata pe un site care sa se doreasca serios. Mereu, platformele pe care le intalnesti striga a deranj mental inca de la prima incarcare de site, dar mai rar vezi asa ceva intr-o publicatie generalista, care sa livreze informatie la minut.

Marian Godina, despre cazul din Caracal. Nu va bucurati de demisii si demiteri. E praf in ochi

Tragedia de la Caracal a ingrozit Romania si a starnit numeroase reactii, inclusiv pe cea a politistului Marian Godina. intr-o postare, facuta pe blogul sau, acesta a vorbit despre cazul care a cutremurat o tara intreaga. Ce spune Marian Godina despre interventia autoritatilor in cazul din Caracal in urma mesajelor pe care primit din partea .

C.T. Popescu, despre crima din Caracal: Asta e comun intre criminal si domnii politisti

Cristian Tudor Popescu a intervenit din nou in cazul crimei din Caracal, dupa ce Gheorghe Dinca a recunoscut ca a violat-o si a omorat-o pe Alexandra Macesanu. Jurnalistul a spus ca politistii si procurorii care s-au ocupat de caz in primele zile au ceva in comun cu criminalul: atitudinea nepasatoare si incercarea de a induce .

Corneliu Papura asteapta golurile echipei sale la returul cu Honved

Universitatea Craiova a ratat cat pentru un sezon intreg in meciul tur cu Honved Budapesta din turul 2 preliminar al Europa League.

CSU Craiova - Honved: Incidente grave in Banie. Arbitrul a avut nevoie de 7 minute de ingrijiri medicale si nu a putut continua meciul

In ultimul minut al celei de a doua reprize de prelungire, arbitrul partidei a fost afectat de o petarda care a explodat foarte aproape de el si de un obiect aruncat din tribuna.

CSU Craiova - Honved: Nebunie in Banie! Universitatea se califica la loviturile de la 11 metri, dupa un meci in care arbitrul de centru a fost grav ranit

Universitatea Craiova s-a calificat in turul al treilea preliminar al Ligii Europa, dupa ce a trecut, joi, pe teren propriu, dupa executarea loviturilor de departajare, 3-1, de Honved Budapesta.

Donald Trump si Vladimir Putin au discutat despre incendiile din Siberia si legaturile comerciale

Presedintele american Donald Trump a purtat miercuri o convorbire telefonica cu omologul sau rus Vladimir Putin pentru a discuta despre incendiile de vegetatie din Siberia si despre relatiile comerciale dintre cele doua natiuni, a anuntat Casa Alba, scrie Mediafax, citand Reuters.

actualitate, 21:00