19:30

Digi Sport: Moment de necrezut la Roland Garros, dupa ce Madison Keys i-a aruncat prosopul unui copil din tribune

Madison Keys s-a calificat ieri in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie facila in fata Katerinei Siniakova, 6-2, 6-4. Un moment uluitor s-a petrecut la finalul partidei de pe Suzanne Lenglen. Sportiva din SUA i-a aruncat prosopul unui copil din tribune, insa un barbat, prezent si el in primul rand, l-a smuls, pur si simplu, si a plecat cu el. Madison Keys a ramas, efectiv, fara replica si a parut ca nu intelege ce se petrece. continuă pe Hotnews

Digi Sport: Gest incalificabil la Roland Garros!. Ce s-a intamplat, dupa ce Madison Keys i-a aruncat prosopul unui copil din tribune

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros (dupa 17:00)

Simona Halep a ajuns in a doua saptamana de la Roland Garros si are o sansa uriasa de a ajunge in fazele superioare. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

VIDEO Moment controversat la Roland Garros: Dominic Thiem, scos din sala principala de presa pentru a-i lasa locul Serenei Williams

Jucatoarea americana Serena Williams, numarul 10 WTA, si tenismenul Dominic Thiem, locul 4 ATP, au fost protagonistii unui moment controversat, sambata, la Roland Garros, o situatie care l-a revoltat pe austriac.

VIDEO Moment oribil la Roland Garros: Madison Keys a vrut sa-i dea un cadou unui copil. Ce s-a intamplat a lasat-o fara reactie

La finalul duelului dintre Madison Keys 14 WTA) si Katerina Siniakova 42 WTA) a fost surprins gestul unui suporter lipsit de bun simt.

Zi normala la Roland Garros. Favoritele Ashleigh Barty si Madison Keys s-au calificat in sferturile de finala

In antiteza cu marile suprize inregistrate in primele 3 tururi pe tabloul feminin de la Roland Garros, meciurile de deschidere ale zilei de luni au inregistrat rezultate normale.

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros

Asa am trait Simona Halep in optimi la Roland Garros

Roland Garros: Ashleigh Barty si Madison Keys s-au calificat in sferturi - Sofia Kenin si Katerina Siniakova parasesc turneul dupa marile surprize furnizate in turul trei

Ashleigh Barty 8 WTA) si Madison Keys 14 WTA) au obtinut calificarea in sferturile turneului de la Roland Garros, dupa victorii impotriva a doua jucatoare care au produs unele dintre cele mai mari surprize ale actualei editii a Grand Slam-ului de la Paris: Sofia Kenin, respectiv Katerina Siniakova.

Digisport: Ce au postat cei de la Roland Garros, imediat dupa ce Simona Halep a distrus-o pe Lesia Tsurenko

Simona Halep s-a calificat fara emotii in optimile turneului de la Roland Garros, dupa o victorie fara drept de apel in fata Lesiei Tsurenko, 6-2, 6-1. Partida a durat doar 53 de minute, iar campioana noastra trece pentru a patra oara consecutiv in a doua saptamana a competitiei.

Roland Garros: Dominic Thiem si Alexander Zverev s-au calificat in sferturi; Monfils si Fognini parasesc competitia

Dominic Thiem, finalist anul trecut si favorit nr. 4, s-a calificat in sferturile competitiei de la Roland Garros, dupa ce l-a invins pe spectaculosul Gael Monfils cap de serie nr. 14), scor 6-4, 6-4, 6-2. Mai departe s-a calificat si Alexander Zverev 5), dupa o victorie in fata lui Fabio Fognini 9). Se actualizeaza.

actualitate, 19:30