22:00

Euro 2020, semifinale: Italia, neinvinsa de 32 de meciuri, da piept cu Spania

Italia si Spania se intalnesc in prima semifinala de la Euro 2020, marti, pe Wembley. Trupa lui Roberto Mancini a castigat ultimele 13 meciuri internationale, in timp ce ibericii incep sa-si recapete din stralucirea de altadata. continuă pe Hotnews

Euro 2020, sferturi: Italia ingenunchiaza Belgia, se califica in semifinale!

In cel mai asteptat meci al sferturilor de finala de la Euro 2020, reprezentativa Italiei a invins nationala de pe locul 1 in clasamentul FIFA, Belgia, scor 2-1 2-1), si s-a calificat in faza urmatoare a competitiei.

DEMONSTRATIE DE FORTA EURO 2020: Belgia - Italia 1-2

Italia s-a calificat in semifinale, acolo unde va juca impotriva Spaniei. Doua scoli de fotbal diferite s-au intalnit la Munchen in cel mai asteptat sfert de finala al Campionatului European. Asteptarea nu a fost in zadar. Italia, complet transformata de Roberto Mancini, care din dintr-o bruta care apara si cel mai meschin avantaj, a devenit un cavaler gata sa se ia la tranta oricand si oricum, doar de dragul duelului, a inceput meciul intr-un ritm greu de inchipuit.

LIVE Italia - Spania, prima semifinala la EURO 2020

Marti seara, de la ora 22:00, transmitem live text in aceasta pagina prima semifinala de la EURO 2020, meciul Italia - Spania. Partida se disputa pe Wembley din Londra.

EURO 2020, SEMIFINALE Anglia, favorita banilor

Campionatul European a ajuns la faza semifinalelor. Cele mai constante, solide, cu nervii tari, bine pregatite echipe au ajuns in aceasta faza.

Italia Spania, cea mai asteptata semifinala EURO 2020

Prima semifinala de la EURO 2020 pune fata in fata doua superechipe. Italia si Spania se vor confrun.

Euro 2020, sferturi: Se decid ultimele semifinaliste! Cum arata programul zilei de azi

Competitia continentala se apropie cu pasi mari de sfarsit, doar cinci meciuri mai fiind de disputat la acest turneu final, 2 sferturi, 2 semifinale si finala.

Italia in semifinale la EURO 2020 dupa 2-1 cu Belgia

Cel mai tare duel din sferturile EURO 2020 a fost transat de Italia inca din primele 45 de minute ale meciului de la Munchen.

LiveTEXT Euro 2020: Italia vs Spania 1-1 (Rep. II) - 81 Morata egaleaza FOTOGALERIE

Italia si Spania se intalnesc in prima semifinala de la Euro 2020, marti, pe Wembley. Partida va incepe de la ora 22:00, va fi transmisa in direct pe ProTV si LiveTEXT pe HotNews. ro.

Pontul zilei la Euro 2020: Cehia vs Danemarca - Marile surprize si golurile marcate

Dupa ce Spania si Italia au facut deja pasul in semifinale, Cehia si Danemarca doua dintre surprizele placute de la Euro 2020) se vor lupta pentru a ajunge in penultimul act. Duelul de la Baku va incepe la ora 19:00.

Danemarca ajunge in semifinale la EURO 2020

Echipa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele EURO 2020, dupa ce a invins Cehia, cu 2-1, intr-un meci disputat la Baku, in Azerbaidjan.

actualitate, 22:00