16:30

FOTO Ce a facut Simona Halep la scurt timp dupa calificarea entuziasmanta in sferturile de finala de la Roland Garros

Simona Halep a obtinut o victorie fulger in fata polonezei Iga Swiatek, pe care a invins-o in 46 de minute, calificandu-se in sferturile de finala. continuă pe Adevărul

Simona Halep se simte batrana dupa calificarea in sferturi

La 27 ani Simona Halep spune ca se simte batrana, dupa ce a invins in optimi o jucatoare de 18 ani si urmeaza a intalni in sferturi o alta de doar 17 ani.

LiveText Simona Halep vs Iga Swiatek 6-1, 1-0

Simona Halep 3 WTA) o intalneste in premiera pe poloneza Iga Swiatek 18 ani, 104 WTA), intr-o partida contand pentru calificarea in sferturile turneului de la Roland Garros. Confruntarea de pe arena Philippe Chatrier poate fi urmarita in direct la Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

Simona Halep 3 WTA) a avut nevoie doar de 45 de minute pentru a-si asigura prezenta in sferturile de la Roland Garros. in varsta de 18 ani, poloneza Iga Swiatek 104 WTA) a fost depasita total de miza partidei, jocul a curs intr-o singura directie de la inceput, iar Halep a aratat o forma exceptionala. A fost 6-1, 6-0 pentru campioana en-titre.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Iga Swiatek 6-1, 6-0 / Demonstratie de tenis - Halep, in sferturi dupa o victorie in 45 de minute

Simona Halep, mesaj dupa finala Champions League: Fericita pentru aceasta echipa. Un antrenor minunat

Jucatoarea de tenis Simona Halep a postat, dupa finala Champions League, un mesaj pe Instagram Stories prin care s-a declarat bucuroasa de victoria obtinuta de Liverpool si de tehnicianul Jurgen Klopp.

Roland Garros: Simona Halep vs Lesia Tsurenko 6-2, 6-1 / Simona, in optimi dupa un meci de 55 de minute

Simona Halep a obtinut calificarea in optimile Grand Slam-ului de la Paris, dupa o victorie facila in fata Lesiei Tsurenko 27 WTA), scor 6-2, 6-1. Ucraineanca nu a contat la serviciu a avut chiar si trei duble greseli consecutive; Simona a facut opt break-uri din tot atatea game-uri jucate la retur) si a facut nu mai putin de 32 erori nefortate - multe, avand in vedere faptul ca Halep a avut nevoie de doar 55 de puncte pentru a inchide partida.

FOTO Simona Halep, antrenamentul, ploaia si vecina de teren Jelena Ostapenko

Simona Halep a efectuat ultimul antrenament inainte de meciul cu Iga Swiatek din optimi, ploaia fiind si ea prezenta pe terenul 16. Halep a inceput pregatirea pe 15, pentru ca dupa doar cateva minute sa ajunga pe 16, acolo unde era de fapt programata. Ea i-a facut loc tocmai celei care i-a rapit trofeul de la Roland Garros in finala din 2017 - Jelena Ostapenko.

Simona Halep: Ma simt bine fizic, am incredere in mine. Simt jocul foarte bine pe aceste terenuri

Simona Halep a trecut in mare viteza prin statia Lesia Tsurenko, victoria venind dupa doar 55 de minute 6-2, 6-1). La conferinta de presa, Simona a parut foarte relaxata si multumita de ceea ce a realizat sambata pe Chatrier. Ma simt bine fizic, am incredere in mine. Simt jocul foarte bine pe terenurile acestea, imi place acest turneu si de fiecare data cand vin aici incerc sa ma autodepasesc, a fost de parere, printre altele, campioana en-titre de la Paris. Intra in material pentru a citi tot ce a spus Halep la conferinta de presa de dupa calificarea in optimile de la Roland Garros.

Roland Garros 2019. Reactia Simonei Halep, dupa calificarea in optimi

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul 3 mondial, a declarat ca se astepta la un meci mai dificil in fata ucrainencei Lesia Turenko, pe care a invins-o sambata in doua seturi, 6-2, 6-1, dupa do.

Simona Halep, dezlantuita la conferinta de presa. Ce glume a facut romanca cu reprezentantii media

Simona Halep a fost in verva la conferinta de presa dupa victoria cu victoria lejera cu Lesia Tsurenko 6-2, 6-1).

actualitate, 16:30