08:45

Halep va evolua cu Shuai Zhang, marti, de la ora 15.00, in sferturi la Wimbledon

Simona Halep, locul 7 WTA, va evolua cu sportiva chineza Shuai Zhang, pozitia 50 WTA, marti, de la o. continuă pe România Liberă

Wimbledon: Simona Halep vs Shuai Zhang are loc marti, de la ora 15:00

Simona Halep, locul 7 WTA, va evolua cu sportiva chineza Shuai Zhang, pozitia 50 WTA, marti, de la ora 15. 00, in sferturile de finala de la turneul de la Wimbledon.

Wimbledon: Caroline Wozniacki, eliminata in turul al treilea de Shuai Zhang Svitolina si Pliskova, in optimi

Caroline Wozniacki 19 WTA si favorita 14) a parasit inca din turul al treilea competitia de la Wimbledon. Daneza a fost invinsa in doua seturi, scor 6-4, 6-2, de chinezoaica Shuai Zhang 50 WTA), dupa o ora si 21 de minute de joc. Tot vineri, Elina Svitolina favorita 8) si Karolina Pliskova 3) s-au calificat in optimi.

Simona Halep deschide ziua de marti la Wimbledon

Calificata in sferturile de finala la Wimbledon, Simona Halep revine pe teren marti pentru meciul in urma caruia si-ar putea egala cea mai buna performanta pe iarba londoneza.

actualitate, 08:45