08:45

Halep si-a aflat adversara din sferturile de la Madrid. Simona are palmares pozitiv, dar a pierdut meciul jucat in 2019

Dupa victoria entuziamanta din optimile de finala, 6-0, 6-0 cu Viktoria Kuzmova, Simona Halep va intalni o jucatoare de alt calibru in urmatoarea faza a competitiei. continuă pe Adevărul

Cu cine joaca Simona Halep in turul 2 la Madrid. Va fi o mare provocare

Simona Halep si-a aflat adversara din turul 2 al turneului de la Madrid, cu premii totale de peste 7 milioane de dolari. Constanteanca o va intalni pe britanica Johanna Konta, care a invins-o in primul act pe americanca Alison Riske cu scorul de 6-4, 6-1. Nunarul 3 mondial a trecut fara probleme de primul tur [] .

Site-ul WTA se tine de sotii. Ce gluma a postat portalul de tenis in timp ce Halep isi macelarea adversara

Simona Halep, locul 3 WTA, a defilat spre sferturile turneului de a Madrid, dupa cea mai solida prestatie din acest an.

WTA Madrid: Simona Halep vs Ashleigh Barty, duel in optimi / Partida are loc joi, de la ora 13:00

Jucatoarea Simona Halep, locul 3 WTA, o va intalni pe sportiva australiana Ashleigh Barty, numatul 9 mondial, joi, de la ora 13:00, in sferturile de finala ale turneului Madrid Open, conform programului anuntat de organizatori.

WTA Madrid: Simona Halep si Irina Begu, eliminate in optimile probei de dublu

Perechea Simona Halep/Irina Begu a fost invinsa in optimile turneului de la Madrid, jucatoarele noastre fiind depasite de perechea Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova cap de serie numarul unu), scor 6-3, 6-3.

WTA Madrid: Simona Halep si Irina Begu, in turul doi - Victorie cu perechea Raluca Olaru/Darija Jurak

Perechea Irina Begu/Simona Halep a invins, luni, cu 6-2, 6-3, cuplul Raluca Olaru/Darija Jurak Romania/Croatia), calificandu-se in turul al doilea al probei de dublu din cadrul turneului de la Madrid.

WTA Madrid: Simona Halep, duel cu Johanna Konta in turul al doilea / Meciul are loc marti, de la ora 13:00

Simona Halep, locul 3 WTA, va evolua, marti, de la ora 13:00, in turul al doilea al Miami Open, impotriva britanicei Johanna Konta, locul 41 WTA.

Programul de azi al romanilor la turneul de la Madrid. Simona Halep se intoarce pe teren pentru un meci inedit

Turneul de la Madrid intra azi in a doua saptamana si programeaza cinci meciuri in care sunt implicati jucatori din Romania.

actualitate, 08:45