01:05

Halep la Wimbledon: Simona ataca, astazi, calificarea in sferturi. S-a anuntat ora meciului. Mergea va juca si el la dublu

Dupa trei victorii convingatoare, ocupanta locului 5 WTA va avea, probabil, cel mai dificil meci de al ei de pana acum. O va intalni pe Madison Keys SUA, 9 WTA) in fata careia a castigat un meci si a pierdut altul in doua duleuri. continuă pe Adevărul

Halep la Wimbledon: Simona, Monica Niculescu si Florin Mergea deschid o zi insorita la Londra. Programul celor sapte meciuri pentru romani

Dupa doua zile in care ploaia a facut legea la All-England Club, incepand de astazi, partidele se pot disputa fara intreruperi, avand in vedere prognoza meteo.

Halep la Wimbledon: Simona intalneste, vineri, revelatia de la French Open. Programul celor cinci meciuri cu sportivi din Romania in actiune

Chiar daca Irina Begu, Patricia Tig, Sorana Carstea, Marius Copil si Horia Tecua au parasit repede competitia, programul de astazi de la All-England Club e plin de dueluri in care vor fi implicati si sportivi din Romania.

Simona Halep dupa calificarea in sferturi la Wimbledon: Sunt aproape de cel mai inalt nivel al meu

Calificata intre cele mai bune opt jucatoare de la Wimbledon, Simona Halep a declarat dupa victoria obtinuta in fata lui Madison Keys ca traverseaza o perioada foarte buna si ca este aproape de cel mai inalt nivel al jocului sau.

Wimbledon: Simona Halep joaca azi cu Madison Keys. De ce se teme romanca

Simona Halep nu a pierdut niciun set la Wimbledon pana acum, iar increderea ii este la cote inalte. Simona Halep va juca azi cu Madison Keys, in optimile de finala, si ar putea da peste Angelique Kerber in sferturi.

GAME cu GAME Wimbledon: Simona Halep-Madison Keys in optimi

Simona Halep a jucatluni dupa ora 15:00 pentru calificarea in sferturile de finala la Wimbledon contra americancei Madison Keys.

LIVE Wimbledon: Simona Halep-Madison Keys in optimi (15:00)

Simona Halep joaca luni dupa ora 15:00 pentru calificarea in sferturile de finala la Wimbledon contra americancei Madison Keys.

Din agitatia unei zile nu att de obisnuite la Wimbledon. Simona Halep: Cu fiecare zi si cu fiecare meci devin mai puternica

Cand am reintrat pe poarta 5 a complexului, sentimentul brusc a fost ca nu plecasem niciun moment de aici. Prima oara la Wimbledon a fost in 2014, editia din care primele doua ganduri se indreapta catre finala epica dintre Djokovic si Federer si accidentarea suferita la glezna de Simona Halep intr-o semifinala care incepuse promitator pentru ea. Puteau fi doua finale consecutive in Slamuri si cine stie care era discursul public acum.

Halep la Wimbledon: Simona Express. Romanca a dat de pamant cu revelatia de la French Open. Cine urmeaza

A cincea jucatoare a lumii s-a grabit sa-si adjudece victoria in turul III, dupa ce, vineri, ploaia i-a amanat confruntarea cu Kiki Bertens Olanda, 28 WTA).