13:45

Karolina Pliskova in extaz, dupa ce a eliminat-o pe Simona Halep! Ce a declarat cehoaica la finalul meciului

Karolina Pliskova a reusit sa o elimine pe Simona Halep la turneul de la Madrid, invingand-o pe jucatoarea noastra in sferturile de finala. continuă pe Adevărul

VIDEO WTA Madrid: Simona Halep vs Karolina Pliskova 4-6, 3-6/ Halep, eliminata n sferturi

Karolina Pliskova 6 WTA) a pus capat seriei de 15 victorii consecutive reusite de Simona Halep la turneul Premier Mandatory de la Madrid, oprind-o astfel pe jucatoarea noastra din drumul sau catre al treilea trofeu la Caja Magica. Pliskova a obtinut calificarea in semifinalele competitiei dupa numai o ora si noua minute de joc, scor 6-4, 6-3. Campioana ultimelor doua editii ale turneului din capitala Spaniei a inceput bine meciul, a avut 2-0, insa serviciul incredibil si loviturile puternice ale cehoaicei au facut diferenta in cele din urma. Pliskova a fost necrutatoare cu forehandul, in timp ce liderul mondial a comis numeroase erori nefortate. Nici interventiile lui Darren Cahill nu au reusit sa o ajute pe Simona, care se afla la prima infrangere in circuitul WTA in fata Karolinei Pliskova.

Karolina Pliskova 6 WTA) a pus capat seriei de 15 victorii consecutive reusite de Simona Halep la turneul Premier Mandatory de la Madrid, oprind-o astfel pe jucatoarea noastra din drumul sau catre al treilea trofeu la Caja Magica. Pliskova a obtinut calificarea in semifinalele competitiei spaniole dupa numai o ora si noua minute de joc, scor 6-4, 6-3.

Live Text Simona Halep vs Karolina Pliskova (dupa ora 15:00)

Simona Halep 1 WTA) si Karolina Pliskova 6 WTA) se vor duela astazi in cadrul turneului Premier Mandatory de la Madrid, miza fiind calificarea in semifinalele competitiei. Singurul meci disputat pe zgura de cele doua jucatoare a avut loc in 2017, in semifinalele de la Roland Garros a fost 6-4, 3-6, 6-3 pentru Halep). Confruntarea de pe arena Manolo Santana va incepe dupa ora 15:00, putand fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si Live Text pe HotNews. ro.

Live Text Simona Halep vs Karolina Pliskova 4-6, 1-2

WTA Madrid: Simona Halep vs Karolina Pliskova (dupa ora 15:00)/ Duel pentru semifinale

Pentru a ajunge in semifinalele turneului Premier Mandatory de la Madrid, Simona Halep trebuie sa o invinga pe Karolina Pliskova, favorita numarul sase a competitiei. Singurul meci disputat pe zgura de cele doua jucatoare a avut loc in 2017, in semifinalele de la Roland Garros a fost 6-4, 3-6, 6-3 pentru Halep). Confruntarea de la Madrid va fi a doua a zilei pe arena Manolo Santana si nu va incepe mai devreme de ora 15:00. Partida poate fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si Live Text pe HotNews. ro.

Simona Halep, dupa eliminarea de la Madrid: Nu am jucat cel mai bun tenis al meu, dar poate ca ea nu m-a lasat sa fac asta

Simona Halep a parasit turneul de la Madrid in faza sferturilor, fiind invinsa de Karolina Pliskova 6 WTA), scor 6-4, 6-3. Liderul mondial a declarat, la conferinta de presa, ca nu a jucat cel mai bun tenis al sau, precizand ca adversara sa a evoluat foarte bine si merita sa castige. Nu am jucat cel mai bun tenis al meu, dar poate ca ea nu m-a lasat sa fac asta, a spus Halep.

VIDEO Simona Halep este n sferturi la Madrid (6-1, 6-4 cu Kristyna Pliskova)/ David l-a nvins pe Goliat

Simona Halep 1,68 metri) s-a descurcat bine din punct de vedere tactic, diferenta de forta si de 16 centimetri nevazandu-se in meciul castigat miercuri impotriva Kristynei Pliskova 94 WTA, venita din calificari, 1,84 metri). Dupa un prim set in care a defilat 6-1), Simona a avut nevoie de ajutorul adversarei la 4-4 cehoaica a oferit practic cadou break-ul) pentru a ajunge sa inchida mansa cu 6-4. Calificarea in sferturile turneului de la Madrid a venit dupa un meci care a durat o ora si 15 minute. Pentru un loc in semifinale, Halep s-ar putea duela cu sora Kristynei - Karolina - daca aceasta din urma o va invinge pe Sloane Stephens.

LIVE Text Simona Halep vs Kristyna Pliskova (de la ora 13:00)

Kristyna 94 WTA, venita din calificari) nu este o jucatoare la fel de periculoasa precum sora Karolina, insa daca este lasata sa isi puna in valoare forta fizica atunci ar putea aparea problemele pentru Simona Halep. Liderul mondial a castigat fara prea mari emotii cele doua intalniri directe, insa fiecare meci are povestea lui. Halep vs Pliskova - Madrid, optimi - este in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Kristyna Pliskova 6-1, 2-2

Simona Halep, eliminata in sferturi la Madrid dupa un joc modest

Jucatoarea Simona Halep a pierdut, joi, in sferturile de finala la Madrid, in fata cehoaicei Karolina Pliskova dupa un meci de doua seturi, scor 6-4, 6-3. Halep nu mai pierduse de 15 meciuri la Madrid, turneu pe care l-a castigat in ultimii doi ani.

actualitate, 13:45