15:00

Olympique Marseille, calificata dupa prelungiri in finala Europa League

Olympique Marseille s-a calificat in finala Europa League la fotbal, joi seara, desi a fost invinsa de RB Salzburg cu scorul de 2-1 0-0, 2-0), dupa prelungiri, la Salzburg, in mansa secunda a. continuă pe Antena3

VIDEO Marseille profita de un corner primit cadou si nscrie golul calificarii n finala Europa League n minutul 117

Salzburg a crezut in sansa ei, a intors rezultatul din tur 0-2) si a trimis disputa cu Marseille in prelungiri. Minutul 117 a fost insa unul dureros pentru gazde: centralul Seghei Karasev a dictat gresit o lovitura de la colt pentru oaspeti, faza in urma careia francezii au inscris si au obtinut calificarea in finala Europa League.

Atletico Madrid, in finala Europa League, dupa 1-0 cu Arsenal

Atletico Madrid s-a calificat, joi seara, in finala Europa League la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 1-0), pe teren propriu, in mansa a doua a semifinalelor. Atletico, dupa ce a.

Atletico Madrid elimina Arsenal si va juca finala Europa League

Pentru a treia oara in ultimii opt ani echipa spaniola Atletico Madrid va disputa finala Europa League, competitie pe care a castigat-o in 2010 la Bucuresti si apoi in 2012.

Olympique Marseille in finala Europa League dupa o grava eroare de arbitraj

Pentru a treia oara in aceasta saptamana de fotbal european o greseala de arbitraj inclina balanta decisiv. Olympique Marseille a pierdut, dupa 120 de minute, returul cu Salzburg, scor 1-2, dar a marcat golul calificarii in urma unui corner care n-ar fi trebuit sa existe.

Europa League: Atletico Madrid a nvins Arsenal si s-a calificat n finala/ Olympique Marseille s-a calificat n urma unui corner acordat eronat

Atletico Madrid s-a calificat in finala Ligii Europa, dupa ce a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 1-0), echipa Arsenal Londra, in mansa a doua a semifinalelor. in tur, la Londra, scorul a fost 1-1. Golul a fost marcat de Diego Costa, in minutul 45+2. Olympique Marseille s-a calificat in finala desi a pierdut, joi, meciul disputat in deplasare, cu scorul de 1-2 0-2, 0-0), in fata formatiei FC Salzburg, dupa prelungiri, in mansa a doua a semifinalelor.

LIVE Atletico - Arsenal si Salzburg - Marseille in semifinalele Europa League (22:05)

De la 22:05 transmitem live text in aceasta pagina returul semifinalelor Europa League.

LIVE Atletico - Arsenal si Salzburg - Marseille in semifinalele Europa League

LIVE Prelungiri la Salzburg cu Marseille. Austriecii au intors 0-2 din tur

Asa am trait Prelungiri la Salzburg cu Marseille. O noua greseala de arbitraj face diferenta

De la 22:05 am transmis live text in aceasta pagina returul semifinalelor Europa League.

Europa League: Atletico Madrid a nvins Arsenal si s-a calificat n finala. Prelungiri la Salzburg-OM

Atletico Madrid s-a calificat in finala Ligii Europa, dupa ce a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 1-0), echipa Arsenal Londra, in mansa a doua a semifinalelor. in tur, la Londra, scorul a fost 1-1. Golul a fost marcat de Diego Costa, in minutul 45+2.

actualitate, 15:00