01:05

Presa internationala este la picioarele Simonei Halep! BBC: Numarul 3 WTA a zdrobit-o pe Kuzmova

Victoria obtinuta de Simona Halep in 44 de minute in optimile de finala ale turneului de la Madrid a avut ecouri si in presa de specialitate. continuă pe Adevărul

Cum a comentat presa internationala victoria Simonei Halep din meciul cu Johanna Konta

Simona Halep, locul 3 WTA, a invins-o, marti, 7-5, 6-1, pe britanica Johanna Konta, locul 41 WTA, calificandu-se in optimile de finala ale turneului de categorie Premier Mandatory Madrid Open.

Halep, laudata, din nou, in presa internationala: Cum a fost catalogata prestatia ei din primul tur, la Madrid

Desi n-a fost la capacitate maxima din cauza racelii, Simona Halep a dominat cap-coada duelul cu Margarita Gasparyan 64 WTA).

O noua stea a tenisului vine tot de la Constanta, din comunitatea Simonei Halep. Pustiul este fiul unui fost tenisman si a devenit dublu campion

O noua stea a tenisului se ridica de la Constanta, din comunitatea careia ii apartine Simona Halep. Pustiul care a devenit recent dublu campion este fiul unui fost jucator de tenis.

WTA Madrid: Ashleigh Barty, adversara Simonei Halep din sferturi

Ashleigh Barty 9 WTA) a invins-o pe Yulia Putintseva 43 WTA, Kazahstan) si s-a calificat in sferturile turneului Premier Mandatory de la Madrid, faza a competitiei unde o va intalni pe Simona Halep a treia favorita a intrecerii).

Incident rar intalnit la meciul Simonei Halep din turul I la Madrid! Ce s-a intamplat pe arena din capitala Spaniei

Imona Halep a trecut in doua seturi de Margarita Gasparyan, din Rusia, si s-a calificat in turul al doilea la Madrid.

WTA Madrid: Johanna Konta, adversara Simonei Halep din turul secund (6-4, 6-1 vs Alison Riske)

Johanna Konta 47 WTA) a facut un meci foarte bun in primul tur al competitiei de la Madrid confirmand forma excelenta prin care trece a jucat finala la ultimul turneu, la Rabat), a invins-o pe Alison Riske 49 WTA), scor 6-4, 6-1 si se va duela cu Simona Halep in turul secund.

Momente jenante la Madrid in timpul meciului Simonei Halep

In setul al doilea al meciului dintre Simona Halep si Margarita Gasparyan, organizatorii au dat cu bata in balta, cum se spune pe romaneste.