00:07

Real Madrid cucereste Supercupa Spaniei la loviturile de departajare

In finala de la Jeddah echipa Real Madrid a trecut de rivala citadina de la Atletico Madrid, scor 4-1. continuă pe Online Sport

VIDEO Real Madrid castiga Supercupa Spaniei, dupa un meci decis in ultimele clipe. Record pentru Zizou

Supercupa Spaniei le-a adus fata in fata pe Real Madrid si Atletico Madrid, care au incheiat atat timpul regulamentar, cat si cele doua reprize de prelungire, cu o remiza alba, astfel incat castigatoarea s-a decis prin loviturile de departajare.

Real Madrid a castigat Supercupa Spaniei: 4-1 la loviturile de departajare vs Atletico Madrid

Real Madrid a castigat Supercupa Spaniei, dupa ce a invins-o la lovituri de departajare, scor 4-1, pe Atletico Madrid a fost 0-0 dupa 120 de minute). Meciul disputat pe King Abdullah din Jeddah Arabia Saudita) a fost unul intens, echipa lui Zinedine Zidane avand mai multe ocazii de gol si in timpul jocului.

Supercupa Spaniei: Fara El Clasico in finala - Atletico Madrid a invins Barcelona (3-2) si se va duela cu Real Madrid

Atletico Madrid si FC Barcelona au oferit o semifinala a Supercupei Spaniei cu mult suspans si cu rasturnari de situatie. Formatia lui Diego Simeone a avut 1-0, s-a vazut condusa cu 2-1, dar a avut puterea sa revina si sa se impuna cu 3-2. in marea finala, Atleti se va duela, duminica, cu Real Madrid.

VIDEO Supercupa Spaniei: Real Madrid, prima finalista dupa 3-1 cu Valencia

Real Madrid echipa clasata pe locul trei in sezonul trecut din LaLiga) s-a calificat in finala Supercupei Spaniei, dupa ce a eliminat-o pe Valencia, detinatoarea trofeului, scor 3-1. Partida avut loc pe stadionul King Abdullah Sports City din Jeddah Arabia Saudita).

Atletico Madrid invinge Barcelona in Supercupa Spaniei

Echipa Atletico Madrid s-a calificat in ultimul act unde o va intalni pe Real Madrid.

VIDEO Supercupa Spaniei: Atletico Madrid, in finala dupa ce a intors scorul in ultimele minute (3-2 cu Barcelona)

Barcelona a dominat mare parte din intalnirea cu Atletico Madrid, a condus cu 2-1 pana in minutul 80, dar a trebuit sa se recunoasca invinsa. Finalul meciului a fost unul de poveste, trupa lui Diego Simeone reusind sa inscrie de doua ori si sa obtina calificarea in ultimul act al Supercupei Spaniei.

actualitate, 00:07