01:05

Roger Federer, nemultumit de arbitrul meciului Kyrgios - Herbert: Nu acela era rolul lui, sa coboare din scaun / Elvetianul joaca n turul urmator cu australianul

Roger Federer, locul 2 ATP, l-a criticat pe arbitrul Mohamed Lahyani, pentru modul in care l-a mobilizat pe Nick Kyrgios la meciul cu Pierre-Hugues Herbert, din turul al doilea al US Open. continuă pe Hotnews

VIDEO US Open: Roger Federer si Novak Djokovic, n turul trei - Cei doi s-ar putea duela n sferturi

Roger Federer a trecut in trei seturi nu a fost insa o victorie lejera) de Benoit Paire 7-5, 6-4, 6-4), obtinand astfel calificarea in turul al treilea de la US Open. in aceeasi faza a competitiei a ajuns si Novak Djokovic 6-1, 6-3, 6-72), 6-2 cu Tennys Sandgren). Cei doi mari campioni s-au putea duela in sferturi. Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de pe tabloul masculin de simplu.

Forbes: Roger Federer, cel mai bine platit jucator de tenis n 2018

Elvetianul Roger Federer este jucatorul de tenis cel mai bine platit din lume in anul 2018, el mentinandu-se pe aceasta pozitie de 13 ani, conform datelor prezentate de revista economica americana Forbes, preluate de cotidianul L'Equipe, conform Agerpres.

VIDEO US Open: Roger Federer, la pas n turul doi - Elvetianul a produs 56 de lovituri cstigatoare contra lui Yoshihito Nishioka

Expresul elvetian a stat pe teren o ora si 52 de minute, Roger Federer cedand in aceasta perioada doar opt game-uri in confruntarea cu Yoshihito Nishioka s-a calificat fara batai de cap in turul doi). Favoritul numarul al doi al Grand Slam-ului de la US Open a avut castig de cauza in trei seturi, scor 6-2, 6-2, 6-4.