05:15

Roland Garros: Amanda Anisimova (51 WTA, 17 ani), adversara Simonei Halep din sferturi / Americanca, fara set pierdut la aceasta editie a competitiei (a trecut si de Irina Begu)

Simona Halep, locul 3 WTA, va evolua, miercuri, cu americanca de 17 ani Amanda Anisimova, locul 51 WTA, in sferturile de finala ale Roland Garros. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Irina Begu vs Amanda Anisimova (6)6-7, 4-6 / Romanca a ratat doua mingi de set in tiebreak

Irina Begu a revenit in ambele seturi de la 0-3 in fata Amandei Anisimova 51 WTA, 17 ani), insa romanca nu a putut profita de ocaziile avute a ratat doua mingi de set in tiebreak-ul primei parti) si a pierdut cu 7-66), 6-4, dupa o ora si 40 de minute de joc. Americanca s-a calificat in optimile turneului de la Roland Garros, unde se va duela cu Aliona Bolsova Zadoinov 137 WTA, a eliminat-o pe Sorana Cirstea in turul secund).

LiveScore Irina Begu vs Amanda Anisimova 1-3

Irina Begu isi continua aventura la Roland Garros cu o partida impotriva Amandei Anisimova SUA, 51 WTA, 17 ani). Meciul din turul al treilea este al cincilea de pe Terenul 7 initial, partida a fost programata pe Terenul 1) si va incepe dupa ora 19:35. Confruntarea va fi transmisa in direct pe Eurosport si LiveScore pe HotNews. ro.

LiveScore Irina Begu vs Amanda Anisimova (6)6-7, 1-3

Naomi Osaka, reactie controversata dupa eliminarea de la Roland Garros. Declaratia ciudata a liderului WTA

Nomi Osaka a oferit o replica neobisnuita dupa eliminarea din turul 3 de la Roland Garros, in urma esecului cu Katerina Siniakova.

Roland Garros: Karolina Pliskova (2 WTA), eliminata in turul trei - Cehoaica a fost invinsa in doua seturi de Petra Martic

Karolina Pliskova 2 WTA), cap de serie numarul doi si una din principalele favorite la castigarea trofeului de la Roland Garros, a fost eliminata in turul al treilea al turneului de Grand Slam de la Paris. Cehoaica a acedat in doua seturi in fata croatei Petra Martic 31 WTA), scor 3-6, 3-6.

Roland Garros: Simona Halep vs Lesia Tsurenko, primul meci al zilei de sambata pe arena Philippe Chatrier

Ziua de sambata va fi deschisa pe arena Philippe Chatrier de confruntarea dintre Simona Halep 3 WTA) si Lesia Tsurenko Ucraina, 27 WTA), de la ora 12:00 ora Romaniei). Miza partidei este calificarea in optimile de finala ale Grand Slam-ului de la Paris. Tot sambata va evolua si Irina Begu 116 WTA), ea urmand sa o infrunte in turul trei pe americanca Amanda Anisimova 51 WTA).

Roland Garros 2019. Irina Begu, eliminata in turul trei

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu a fost eliminata in turul al treilea al turneului de Mare Slem de la Roland Garros, fiind invinsa cu 7-6 8/6), 6-4 de americanca Amanda Anisimova, intr-o partida.

Simona Halep 27 de ani, 3 WTA) joaca, sambata, in turul 3 la Roland Garros, pe arena Philippe-Chatrier, cu Lesia Turenko, care a invins-o in turul 2 pe Aleksandra Krunici. Tot sambatava juca si Irina Begu impotriva Amandei Anisimova, tot in turul trei, meciul fiind programat in jurul orei 16.

Simona Halep la Roland Garros. La ce ora se disputa meciul cu Lesia Turenko si cand joaca Begu

Simona Halep 27 de ani, 3 WTA) joaca, sambata, in turul 3 la Roland Garros, pe arena Philippe-Chatrier, cu Lesia Tsurenko, care a invins-o in turul 2 pe Aleksandra Krunici.

SOC la Roland Garros: Serena Williams e OUT! A fost spulberata de o jucatoare de 20 de ani! Simona Halep ramane fara adversare puternice (VIDEO)

Soc dupa soc la editia din acest an a turneului de la Roland Garros. Dupa eliminarea liderului WTA, nipona Naoki Osaka, si marea campiona Serena Williams paraseste competitia pariziana. Americanca 37 de.

actualitate, 05:15